L07042020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Söögiisu nudivad taimed

On loomulik, et terve inimene meie kliimas talvel kaalus juurde võtab. Talvel on liikumist vähem. Samuti kaitseb väike nahaalune rasvakiht külma vastu. Ent kui õhus on tunda kevadet, tahaks kergetes riietes jälle sale olla.

Vanarahvas tundis kanarbikutaime kui kevadist puhastava tee taime. Sellest valmistatud tee on kergelt rahustava toimega, maitsev ja sobib hästi õhtuseks joomiseks. Teed tehakse taime õitsvast ladvast. Saab maitsva igapäevatee, mida võib julgesti aasta ringi juua. Teel on vettväljutav toime, mistõttu seda loetakse ka heaks reumateeks. Pikemaajalise kasutamisega kaasneb kindel kehakaalu langus.

Söögiisu piiravad taimed on palderjan ja mais, millel korjatakse emakasuudmeid (maisi juukseid). Palderjani narmasjuuri võiks purustada õhtuse kuuma tee sisse. Pool teelusikat klaasi kohta. Lasta 15 min tõmmata. Maisijuustest saab valmistada omaette tee. Keeta pole vaja. Vaid 10 min kaane all keeva veega tõmmata. Võib segada mõne teise maitsva teetaimega (must sõstar, naistepuna). Nii palderjan kui maisijuuksed aitavad kehakaalu vähendada. Ainevahetust kiirendab kurgirohi. Viib hästi organismist vett välja, omab lahtistavat toimet kõhule, suurendab sapieritust. Kurgirohu tee joomine tõstab organismi kaitsevõimet. Vähetuntud taim. Kasvatatakse aias ja sinised õied sobivad värskelt võileivale ning salatile. Tean, et kes on kurgirohu avastanud, on olnud vaimustatud.

Kaalust allavõtjaile pakutakse apteekides mitmesuguseid tablette ja kapsleid kalli raha eest. Sageli sisaldavad need tooted kõige lihtsamaid kliisid. Kliikott ei maksa sama hästi mitte kui midagi, kuid teeb ära sama töö, mis väljamaine kapsel. Supilusikatäis kliisid segada veega, lasta keema tõusta ja juua segu jahtunult kolm korda päevas enne sööki. Odavaim võimalus saada kiudaineid. Kliid soodustavad soolte tööd, viivad välja ainevahetusjääke, alandavad vere kolesterooli- ja suhkrutaset. On kasulik teada, et kliid ei anna üldse kaloreid, vaid ainult täiskõhutunde - organism neid ei omasta. Nisukliid on suurepärane võimalus kehakaalu normis hoidmiseks.