R07102020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Punased viinapuulehed aitavad veenilaiendite vastu

Päev läbi jalgadel seista ja siiski vähe liikuda: see on paljude tänapäeva elukutsete puuduseks. Parimatki kavatsused pärast tööd regulaarselt sporti teha või lihtsalt vabas õhus liikuda takerduvad sageli mugavasse tugitooli teleri ees. Tulemuseks on aga juba noores eas ilmnevad veenilaiendid. Sinakaslilladesse veeniprobleemidessepeaks suhtuma tõsiselt, ja mitte ainult kosmeetilisest, vaid eelkõige just tervislikest põhjustest tulenevalt.

Kestev istumine või seismine on veenidele suureks katsumuseks: tekivad häired vere liikumises südame suunas ja seega toimub pidev jalaveenide laienemine. See kahjustab veeniseinu ja kogu sidekoe tugivõimet. Veri võib jala veenisüsteemi kaugemates piirkondades takerduda ja moodustada ödeeme (veekogumikke). See ongi põhjuseks, miks õhtuks on jalad tihti valulikud ja paistes.

Pidev ülepingutamine tekitab kubemest allasuunas sõlmelisi veenilaiendeid, mis viitavad soodumusele veenilaiendite tekkeks. Igati tõhus vahend selle probleemi vastu on punased viinapuulehed.

Prantsusmaal kasutatakse punaseid viinapuulehti veeni-teraapiaks juba aastakümneid. Punaste viinapuulehtede "veeni-flavonoidid" on puhtalt taimsed ja väga hästi talutavad toimeained, nis annavad väsinud veenidele jõudu ja pinguldavad neid.

Punased viinapuulehed suurendavad veenide läbilaskvust ja tugevdavad veresoonte elastust. Punaste viinapuulehtede-tablettide mõju ilmneb juba nelja nädala pärast: olemasolevad laiendid tõmbuvad tagasi, uute tekkimine pidurdub. Toime tugevdamiseks võib haigeid kohti määrida punaste viinapuulehtede salviga.

 

Allikas: terviseleht.ee, Jana Veldre