Oktoobri alguses mullatakse rooside juurekael koos kärpimisega (vt. „Rooside lõikamine”). Juurekaela ümber kuhjatakse 20-30cm kõrgune mullahunnik. Muld peab olema kuiv. Sageli võetakse muldamiseks vajaminev muld peenrast, kuid kasutada võib ka freesturvast, okaspuu koorepuru, kompostmulda või liiva.
Külmaõrnadele roosidele paigaldada oktoobris või novembris, kui maa on veel pehme, ka karkass talvekatte jaoks.
Esimeste külmade saabudes lõigatakse polüant-, teehübriid-, floribund- ja antiikroosid tagasi 20-40 cm kõrgusele. Roosid kaetakse kuuseokste või karkassile pingutatud läbipaistmatu kilekattega (nt. Koormakate) siis, kui maa on juba veidi külmunud.
Lumeta pakase korral kuuseokstest külmaõrnadele roosidele ei piisa ja kuuseokste kohale tuleks lisada karkassile tõmmatud läbipaistmatu kilematerjal. Väga ekstreemse talve korral võib roosipõõsaste ümber ehitada vineerist või laudadest kastid.
Väänrooside külmahellad sordid painutatakse maadligi ja kaetakse ülalkirjeldatud viisil.
Tüviroosid painutatakse paari nädala jooksul järk-järgult maadligi, kinnitatakse puuvaiadega maasse ja roosipuu kogu kultuurosa kaetakse kuiva turba või kerge kuiva mullaga,mille kohale paigaldatakse karkassile pingutatud veekindel kate.
Käesolev artikkel on avaldatud Aianduskeskus Hortes lahkel loal.