E03082021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Tervistavad retseptid

Võtta 635 g maikuu mett, 375 g aaloed, 875 g veini. 3-5a vanuse aaloe tükk ja peenestada hakkmasinas, kusjuures 5 päeva enne lõikamist aaloed mitte kasta. Kõik ained segada ja asetada 5 päevaks pimedasse.

Ravikuuri alguses võtta esimesel viiel päeval 1 supilusikatäis 3 korda päevas ja 1 tund enne sööki. Hiljem kogust vähendada. Ravikuur kestab 2 nädalat kuni 1,5 kuud. Soovitatakse kopsutuberkuloosi, maohaavade ja põletikuliste protsesside raviks. Selle seguga saab ravida ka grippi ja angiini, aitab ka radikuliidi, hüpertoonia, reuma ja psüühiliste häirete korral.

Tuberkuloosi puhul soovitatakse segu koostist: võtta 1 kl piiritust, 1 kl mett ja 1 kl kuivi kasepungi. Saadud segu lasta tõmmata vähemalt 9 päeva ja võtta 1 spl 3 korda päevas.

Maohaavade puhul saab abi, kui juua 1/2 -1 kl kartulikeeduvett päevas.

Kõhukinnisuse korral juua vett, milles on keedetud kaeru või ploome, samuti aitab, kui juua 4-5 korda päevas rõikamahla, hapukapsavedelikku soojana, hapupiima ja juua kuivatatud kirssidest ning õuntest valmistatud teed, võib juua ka paakspuukoortest keedetud teed. Väga kasulikud on keedetud peet ja porgand.

Paisete korral küpsetada keskmise suurusega sibul, lõigata pooleks ja panna paise peale, kuni sibul on veel kuum. Vahetada sidet kuuma sibulaga iga nelja tunni tagant, kuni paise on kadunud.

Ninaverejooksu korral saab abi, kui tõmmata ninasõõrmetesse külma vett, millesse on lisatud ka lahjendatud äädikat. Pärast seda pigistada ninasõõrmed kinni ja panna ühte või mõlemasse sõõrmesse vatti, hoida seni, kui verejooks on kinni jäänud. Ka kuklale seotud sibulatükid peatavad ninast verejooksu.

Unepuuduse korral tükelda sibul ja seo see ümber kaela. Kui see kibeda lõhna tõttu pole meeldiv, siis võiks teha ka humalakäbidest padjakese, asetada see unele minnes põse alla. Ka kuivatatud roosiõielehtedest valmistatud padjake toob kaasa ilusaid ja lõõgastavaid unenägusid.

Enne magamaheitmist võiks seista ka 3-5 min põlvini leiges vannivees.

Hambavalu korral tuleks salveitõmmisega suud loputada (hoida suus) just haige igeme piirkonnas ja vahetada loputusvedelikku suus 4-5 korda poole tunni jooksul. See aitab valu leevendada.

Või võtta seapekki, pole oluline, kas värske või soolane. Soolapekil kirme eemaldada. Ja see lõiguke pannakse 15-20 minutiks haigele kohale igeme ja põse vahele, see peaks valu ära võtma pikemaks ajaks.

Lõikehaava korral määri kohe haava kohta meega, sest meel on märkimisväärne antiseptiline toime, see aitab haaval paraneda.

Angiini korral kuristada kurku iga tunni järel 30% sidrunihappe lahusega, kui ei ole sidrunihappe lahust, siis aitab ka see, kui võtta paar-kolm kooreta sidrunilõiku ja panna suhu võimalikult neelu lähedale. Neid lõike imeda ja mahl alla neelata, nii teha ka sedasi iga tunni järel, kuni on kergendust tunda.

Värske odraiva silmast kaob, kui teda vajutada toore sibulaga.

Kui on põletikulised vistrikud, siis määrida neid sibulamahlaga hommikuti ja õhtuti. Sibula asemel võib kasutada ka küüslauku. Mõne aja pärast need kaovad.

Põiepõletiku korral võtta sisse 1 suur tablett C-vitamiini õhtul ja teine hommikul: mõjub pidurdavalt bakteritele ja leevendab ärritust.

Kõhulahtisuse vastu aitab 1 klaas külma punast veini. Juua võib tõepoolest ainult ühe klaasi, muidu läheb asi veelgi halvemaks.

 

Allikas: terviseleht.ee, Kalju Pumbo