Kas unistad aastaringsest hea kliimaga kodust? Madalatest majapidamisarvetest? Mugavast küttest? Mugavust ja kõrget kvaliteeti hinnatakse kiire elutempo juures kõige enam ja seda ka küttelahenduste puhul. Kodu peab looma hea enesetunde ja õdususe!
Rahakoti- kui ka keskkonnasäästliku kütte- ja kliimalahendus saab rahuldatud õhksoojuspumpade kasutamise näol.
Õhksoojuspumba on juba enda koju valinud paljud eestlased ja põhjamaalased, et tagada stabiilne küte ja kliimavahetus enda kodus kui ka kontoris. Kui soovid kütta väikeste kuludega nagu paljud skandinaavlased, siis vali õhksoojuspump!
Alljärgnevalt toome välja neli head põhjust, miks peaksid enda senise kütteseadme vahetama soojuspumba vastu.
1. Säästad loodust!
Kõik õhksoojuspumbad toodavad soojusenergiat õhku salvestunud soojuse kaudu. Õhku salvestunud soojusenergia pumbatakse õhksoojuspumba kaasabil siseruumi, kus kasutatakse seda ruumi kütmiseks ja/või tarbevee soojendamiseks.
Õhksoojuspumpasid on kahte liiki - õhk-õhk soojuspumbad ja õhk-vesi soojuspumbad. Õhk-õhk soojuspump on kõige tavapärasem ja lihtsam valik. See suunab väljast kogutud soojusenergia siseruumi kütteks.
Õhk-vesi soojuspump kasutab niisamuti õhku salvestunud soojusenergiat, kuid erinevus seisneb selles, et antud seade suunab sooja siseruumi vee kaudu. Niimoodi on võimalik kasutada energiat ka sooja tarbevee tootmiseks.
Selline soojusenergia tootmise viis teeb soojuspumpadest suhteliselt keskkonnasäästiku küttelahenduse. Õhku salvestunud soojusenergia on taastuv allikas ja seega hea meid ümbritsevale keskkonnale.
Küllaga tuleb soojuspumbal kasutada soojusenergia kogumiseks elektrienergiat. Eestis on enamik elektrienergiast toodetud põlevkivi põletamise teel, mistõttu ei saa siiski täielikult soojuspumpasid alternatiivsete kütteallikate kategooriasse panna.
Elektrienergia kulu on aga uute mudelite puhul suhteliselt madal - sellele pöörame suuremat tähelepanu juba järgmise punkti all.
2. Madalad küttekulud!
Õhksoojuspumba kasutamisega võid vähendad enda tavapäraseid küttekulusid kuni 80% võrra võrreldes teiste fossiilsetele kütustele põhinevate kütteallikatega (elektriküte jms).
Keskmiselt vajavad uuemad soojuspumbad väga vähe elektrienergiat, et töötada.
Õhksoojuspumpade kasutegur ehk COP näitaja iseloomustab seadme töö efektiivsust ja energiatarbe ja soojusenergia tootlikkuse vahekorda.
Näiteks on soojuspumba Mitsubishi MSZ-LN35 kasutegur 5,1. See näitab, et 1 kWh energia tarbimisega toodab antud mudel 5,1 korda rohkem soojusenergiat, ehk 5,1 kWh. Kõrge kasutegur ja efektiivne õhksoojuspumba tööpõhimõte teevad soojuspumpades keskkonnasäästliku valiku.
3. Aastaringselt garanteeritud soe tuba!
Õhksoojuspumbad on väga mugavad ja lausa märkamatud.
Tänapäeva soojuspumbad sobivad pea igasse eramusse - nii kortermajja, suvilasse, büroohoonesse jne. Oluline on vaid see, et soojuspumba paigaldamisel tuleb selle kasutuselevõtt kooskõlastada kõikides korterelamutes ühistuga ja omavalitsusega, kuna õhksoojuspumba paigaldus eeldab ehituslikke töid.
Hoonele paigaldatud õhksoojuspump ei vaja ruumi kütmiseks suuri pingutusi. Töötav soojuspump reguleerib automaatselt end ise vastavalt seadistatud funktsioonidele ja soovitud sisetemperatuurile. Nii on tagatud optimaalne soojus ja õhu liikuvus kodus ka siis, kui sa ise seal ei ole.
4. Küta mugavalt ja nutikalt!
Soojuspumbaga kütmine on imelihtne ja mugav. Eelmises punktis rääkisime sellest, et õhksoojuspump suudab töötada täiesti automaatselt ja isereguleerivalt, siis lisaks sellele on võimalik juhtida seadme tööd ka kodust eemal olles.
Paljusid õhksoojuspumpasid on võimalik kaugjuhtida mobiiltelefoni kaudu! Nutitelefoniga juhtimine on võimalik lisatarviku abil, näiteks tasub soetada juurde AirPatrol aplikatsioon.
AirPatrol töötab WiFi kaudu ja ühendab sinu mobiili õhksoojuspumbaga. Sellega saad mugavalt külmade talveilmade korral vahetult enne koju saabumist vahetada soojuspumba funktsiooni võimsama peale või hoopiski jahutada tuba suvepäevadel.
Nutikas seadme kaugreguleerimine aitab veelgi enam küttekulusid kokku hoida ja mitte liigselt ülekütta enda siseruume!