R07032020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Auto talvine hoiustamine

Kui olete otsustanud, et ei soovi oma sõidukit talviste imadega kurnata, peaksite järgima mõningaid talvise autohoiustamise nõuandeid. Juhul, kui jätate oma neljarattalise sõbra hooletult mitmeks tuisuseks kuuks seisma, võib juhtuda, et kevadel on temaga uue hooaja alustamine mitmeti raskendatud.

1. Puhasta auto sisemus

Jättes aasta kõige karmimaks perioodiks oma auto seisma, peate kindlasti terve masina nii seest kui väljast. Autot sopast, tolmust ja muust säärasest puhastades soovitame erilist tähelepanu pöörata toidujäätmetele. Putukad, näriliseja ja muud näljased tegelased, kel talviste varude kogumine laiskuse tõttu hilja peale jäänud, leiavad vastasel juhul Teie autos hea pesitsuspaiga ning kevadeks võib olla kogu auto sisustus rikutud. Halba ei tee ka autosse kahjurite vastaste ainete pihustamine.

2. Pese auto puhtaks

Peale pesemist lase auto korralikult ära vahatada(vajadusel ka poleerida). Vaha all on Teie auto värvikord kenasti kaitstud ja niiskete ilmade soositud korrosioon ei tohiks suuri probleeme tekitada. Pealegi on kevadiste, päikseliste ilmade saabudes puhta autoga garaažist märksa parem välja kihutada kui tolmuse ja sopasega.

3. Kata sõiduk

Olenemata kohast, kuhu te auto seisma jätate, peaksite Te auto mingi veekindla katte alla seadma. See kaitseb taaskord auto kere ja värvi korrosiooni eest.

4. Ühendage aku lahti

Aku seisukorra säilitamiseks peaksite ta lahti ühendama. Olenemata sellest, et auto mootor ei tööta, tuled ei põle ja muudki elektroonikaseadmed on välja lülitatud, kulutavad teatud elektrilised seadmed Teie autos ikkagi elektrit. Kevadel esimest korda süüdet keerates võib see teema vägagi päevakorda tulla.

5. Võtke rehvid talveks auto alt ära

Kui lasete autol üle kuu aja ühes kohas seista, soovitame auto pukkide peale tõsta ja rattad alt ära võtta. Pikalt ühe koha peal seistes surub auto raskus rehvidesse kandid ja peale talveperioodi võivad rehvid rikutud olla.