E03082021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Auto valmisolek suveks

suvine_liiklusPäikselised ilmad meeldivad kõigile, kuid suvekuumus on peale külma talve viimane asi, mida Teie auto vajab. Suvised ilmad, tänavatel lendlev tolm ja kiirendusi täis linnaliiklus on Teie autole kurnavad. Lisage sellele  väsimus külmast talvest ja tehe annab kokku suurenenud sõiduki rikke võimaluse. Seda tõenäosust saate vähendada korralise hooldusega, pealegi suureneb tänu sellele auto hilisem väärtus.

Enamus järgnevatest hooletest on suhteliselt lihtsad, osad vajavad mõningasi teadmisi mehaanika vallas. Esimesena soovitame läbi lugeda tootja poolt koostatud kasutusjuhend ja järgida sealseid juhendeid hoolde tegemiseks.

  • Konditsioneer

Tänaseks küllaltki enesestmõistetav süsteem, mille ootamatu rike põhjustab palju meelehärmi. Laske seda kontrollida teeninduses või vastaval spetsialistil.

  • Jahutussüsteem

Peamiseks auto rikke põhjuseks suvel on mootori ülekuumenemine. Jahutussüsteem tuleb iga 2 aasta tagant täielikult läbi loputada. Seda võib teha ka tihemini. Suvel on soovitatav autos hoida jahutusvelediku valmis lahust. Kui näete märke ülekuumenemisest, kontrollige jahutusvedeliku taset ja vajadusel lisage seda. RADIAATORI KORKI EI TOHI AVADA ENNE, KUI MOOTOR ON TÄIELIKULT MAHA JAHTUNUD! Radiaatori lõdvikuid ja muid osi laske kontrollida vastaval spetsialistil. Jahutusvedeliku vahetamine

  • Õli

Vahetage õli ja õlifiltrit vastavalt kasutusjuhendile. Vt. Õlivahetus

  • Mootori jõudlus

Muid filterid vahetage vastavalt vajadusele ja nõuetele – tihemini kui liiklete tolmuses keskkonnas. Mootori seisukorda laske kontrollida spetsialistil.

  • Kojamehed

Räpane tuuleklaas väsitab silmi ja on potentsiaalne ohuallikas. Vajadusel vahetage kojamehi ja varuge piisavalt klaasipesuvahendit.

  • Rehvid

Millal vahetasite viimati rehve? Rehvirõhku kontrollige korra kuus, kuid enne kontrollimist laske neil maha jahtuda. PS! Ärge unustage kontrollida oma varurehvi.

  • Pidurid

Pidureid on soovitatav kontrollida vastavalt kasutusjuhendis märgitule. Kui tunnete, et pidurid ei tööta sujuvalt või on muid probleeme, pöörduge teenindusse või spetsialisti poole.

  • Aku

Akud võivad „otsad anda“ igal aastaajal, suvel on selle tõenäosus kõige suurem – vt Kas teie aku peab suvele vastu? Soovitatav on autos hoida akukaableid.

  • Tuled

Kontrollige kõiki tulesid ja pirne regulaarselt, vahetage vanad ja katkised välja. Puhastage tulesid, kui need on määrdunud. PS! Kriimustuste vältimiseks ärge kasutage kuiva lappi!

  • Hädaolukorraks

Hoidke pagasiruumis alati mõned lihtsad tööriistad, esmaabi kott, taskulamp ja akukaablid ehk krokodillid.