vannituba

Vannitoa puhastamine ei ole keeruline kui teete seda regulaarselt ning kasutate seejuures järgnevaid näpunäiteid.

Aken ja peegel

Akende ja peeglite puhastamiseks tee järgmine segu: 30 ml äädikat ja 25 ml kanget alkoholi või piiritust. Pinnale pihustamiseks kasuta pihustiga pudelit.

Duššinurk ja plekid

Vees sisalduv katlakivi tekitab duššinurga klaasustele ning plaatidele inetuid ja jonnakaid plekke, mida on tüütu eemaldada. Plekkide tekkimise vältimiseks katke seinad ja klaasuksed autovahaga. Jätke põrand katmata, sest autovaha muudab pinnad libedaks. Vaha täidab klaasi ja plasti poorid ning muudab puhastamise lihtsamaks ja hoiab plekke eemal. Tulemuse hoidmiseks vahatage kaks korda aastas.

Raskestieemaldavate plekkide tekkimise vältimiseks puhastage duššinurka regulaarselt, soovitatavalt kord nädalas. Nii on koristamine lihtsam. Puhastamiseks kasutage looduslikke puhastusvahendeid nagu sidrunhappe baasil puhastusvahendid või äädikat.

Äädikas on katlakivieemaldajana sama efektiivne kui peamiselt klooril baseeruvad puhastusvahendid. Ainus erinevus on see, et peate natuke kannatlikum olema. Äädikaga puhastamiseks pihustage seda puhastatavatele pindadele ning oodake kümmekond minutit ja seejärel loputage veega.

Duššikardinaid võib pesta pesumasinas. Enne masinasse panemist võite sellele kanda puhastusvahendit ning seejärel pesta pesumasinas.

WC pott

Kareda vee korral võib wc poti põhja ning seisva vee piirile tekkida katlakivi. Selle vältimiseks valage kord kuus umbes 200 ml äädikat wc potti. Tehke seda soovitatavalt õhtul, enne magamaminekut. Nii saab äädikas rahulikult oma tööd teha.

Kraanikauss

Valage kord kuus ca 100g söögisoodat ja 100ml äädikat kraanikausi äravooluauku. Oota tund, ning loputa kuuma veega. Sooda ja äädikas reageerivad omavahel ning selle reaktsiooni tulemusel kaob ka suurem osa mustusest. Nii väldite võimalike ummistuste teket.

Segisti

Segistite ja nende ümbruse puhastamiseks pange nende ümber äädikaga niisutatud majapidamispaber, puhastuslapp või riidetükk. Seejärel lihtsalt oodake mõned tunnid. Äädikas teeb ise oma töö.

Ärge kasutage küürimispastasid kroomitud või kuldsete segistite puhastamiseks. Nii kriimustate nende pinna ja rikute välimuse.

Hallitus

Hallituse tekkimise vältimiseks niisketesse ruumidesse tuleb seda ennetada. Iga kuue kuu tagant pihustage vannitoa lakke vesinikperoksiidi ja vee lahust, mis on segatud suhtes 1:1. Tegemist on inimesele ja loodusele ohutu vahendiga.

Pihusta segu lakke ja jäta see sinna. Loputada ega küürida ei ole vaja. Juhul kui laes juba on hallituse märke, siis talitage järgmiselt: pihustage segu lakke ning oodake paar tundi ja seejärel korrake kogu protsessi. Seejärel oodake 24 tundi ning vajadusel pihustage uuesti.

Joomla SEF URLs by Artio

Hommikul või õhtul on hea kuuma dušši all käia, ent kui ükskord tuleb kraanist üksnes külma vett, olete sattunud üsna ebamugavasse olukorda. Selle põhjuseid võib olla mitmeid, ent suure tõenäosusega on läbi põlenud boileri küttekeha....

Loe edasi

Küünlad on ühed parimad meeleolu loojad. Nendest tulev valgus võib olla romantika looja või pühade ajal meenutada vanu traditsioone. Paraku võib küünalde kasutamisega kaasneda...

Loe edasi

Tegutsema tuleb asuda kohe pärast hallituskahjustuse avastamist. Pindmist kahjustust on kerge kõrvaldada. Riidekiu sisse pugenud hallitust on vahel võimatu eemalda; Esmalt tuleb leida niiskusallikas ja see...

Loe edasi

Vannitoa puhastamine ei ole keeruline kui teete seda regulaarselt ning kasutate seejuures järgnevaid näpunäiteid. Aken ja peegel Akende ja peeglite puhastamiseks tee järgmine segu: 30 ml äädikat ja 25 ml...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

 • Vannituba
  • Näpunäiteid vannitoa koristamiseks

   Vannitoa puhastamine ei ole keeruline kui teete seda regulaarselt ning kasutate seejuures järgnevaid näpunäiteid. Aken ja peegel Akende ja peeglite puhastamiseks tee järgmine segu: 30 ml äädikat ja 25 ml kanget alkoholi või piiritust. Pinnale pihustamiseks kasuta pihustiga pudelit.

  • Vannitoa plaadivuukide puhastamine

   Vannitoa plaadivuukide puhastamine on lihtsam kui arvate. Kui Te ei soovi kulutada palju aega või raha vuukide puhastamisele, siis järgige järgnevaid lihtsaid samme.  Vajalikud tööriistad ja materjalid:  - Väike keskmise tugevusega harjastega küürimishari - Keskmise suurusega ämber - Mitteabrasiivne vannitoa puhastusvahend - Kuum vesi - Põlvekaitsmed (soovi korral) 1. samm – ettevalmistus Pühi ja pese põrand. Jäta põrand kergelt niiskeks, mitte märjaks. Pihusta suhteliselt palju mitteabrasiivset...