Vannitoa puhastamine ei ole keeruline kui teete seda regulaarselt ning kasutate seejuures järgnevaid näpunäiteid.
Aken ja peegel
Akende ja peeglite puhastamiseks tee järgmine segu: 30 ml äädikat ja 25 ml kanget alkoholi või piiritust. Pinnale pihustamiseks kasuta pihustiga pudelit.
Duššinurk ja plekid
Vees sisalduv katlakivi tekitab duššinurga klaasustele ning plaatidele inetuid ja jonnakaid plekke, mida on tüütu eemaldada. Plekkide tekkimise vältimiseks katke seinad ja klaasuksed autovahaga. Jätke põrand katmata, sest autovaha muudab pinnad libedaks. Vaha täidab klaasi ja plasti poorid ning muudab puhastamise lihtsamaks ja hoiab plekke eemal. Tulemuse hoidmiseks vahatage kaks korda aastas.
Raskestieemaldavate plekkide tekkimise vältimiseks puhastage duššinurka regulaarselt, soovitatavalt kord nädalas. Nii on koristamine lihtsam. Puhastamiseks kasutage looduslikke puhastusvahendeid nagu sidrunhappe baasil puhastusvahendid või äädikat.
Äädikas on katlakivieemaldajana sama efektiivne kui peamiselt klooril baseeruvad puhastusvahendid. Ainus erinevus on see, et peate natuke kannatlikum olema. Äädikaga puhastamiseks pihustage seda puhastatavatele pindadele ning oodake kümmekond minutit ja seejärel loputage veega.
Duššikardinaid võib pesta pesumasinas. Enne masinasse panemist võite sellele kanda puhastusvahendit ning seejärel pesta pesumasinas.
WC pott
Kareda vee korral võib wc poti põhja ning seisva vee piirile tekkida katlakivi. Selle vältimiseks valage kord kuus umbes 200 ml äädikat wc potti. Tehke seda soovitatavalt õhtul, enne magamaminekut. Nii saab äädikas rahulikult oma tööd teha.
Kraanikauss
Valage kord kuus ca 100g söögisoodat ja 100ml äädikat kraanikausi äravooluauku. Oota tund, ning loputa kuuma veega. Sooda ja äädikas reageerivad omavahel ning selle reaktsiooni tulemusel kaob ka suurem osa mustusest. Nii väldite võimalike ummistuste teket.
Segisti
Segistite ja nende ümbruse puhastamiseks pange nende ümber äädikaga niisutatud majapidamispaber, puhastuslapp või riidetükk. Seejärel lihtsalt oodake mõned tunnid. Äädikas teeb ise oma töö.
Ärge kasutage küürimispastasid kroomitud või kuldsete segistite puhastamiseks. Nii kriimustate nende pinna ja rikute välimuse.
Hallitus
Hallituse tekkimise vältimiseks niisketesse ruumidesse tuleb seda ennetada. Iga kuue kuu tagant pihustage vannitoa lakke vesinikperoksiidi ja vee lahust, mis on segatud suhtes 1:1. Tegemist on inimesele ja loodusele ohutu vahendiga.
Pihusta segu lakke ja jäta see sinna. Loputada ega küürida ei ole vaja. Juhul kui laes juba on hallituse märke, siis talitage järgmiselt: pihustage segu lakke ning oodake paar tundi ja seejärel korrake kogu protsessi. Seejärel oodake 24 tundi ning vajadusel pihustage uuesti.