&

Vannitoa ja dušširuumi renoveerimine mõjutab Teie igapäevast elurütmi üsna tugevalt. Tegemist on tööga, mis kestab mitu nädalat, ent mõeldes lõpptulemusele, siis on see seda väärt. Järgnevalt vaatame, millele tuleks dušširuumi või vannitoa renoveerimisel tähelepanu pöörata.

 

Planeerimine

 

Enne ruumi planeerimist on oluline, et määratleksite enda perekonna vajadused. Elate üksi, kahekesi või kuulub perekonda erinevates vanustes inimesi? Kõik aspektid on olulised kui valite riputustarvikuid, kappe, põranda-ja seinakatteid. Pered kasutavad dušširuumi väga intensiivselt kogu päeva vältel. Eriti hommikuti, mil pereliikmed tahavad kõik ühel ajal ruumi kasutada. Väikestele lastele meeldib vannis mänguasjadega mängida ning hambaid pestes toolil seista. Kõik see nõuab täiendavat hoiuruumi. Asjade hoidmiseks võite vannituppa soetada stiilseid hoiukarpe, mis on kompaktsed ja võtavad vähem ruumi. Mida vähem kappe ja riiuleid Te vannituppa planeerite, seda avaram see tundub.

 

Kujundus

 

Vannitoa kujundamisel ei ole piire. Võite valida stiili, mis sobib kokku Teie ülejäänud elamispinnaga. Kõik on võimalik. Ärge seadke enda fantaasiale piire ning valige omapäraseid kujunduselemente. Värvid on võtmesõnaks vannitoa kujundamisel. Mängige sisustuse ja plaatide värvidega, sest see lisab Teie vannitoale omapära. Kuidas oleks duššinurga seina ladumisega klaasplokkidest? Tegemist on põneva ja palju võimalusi pakkuva materjaliga. Klaasi kõrval võib ka puitu vannitoas kasutada. Üsna tavatu on puitpõrandat kohata vannitoas, ent ka see on võimalik. Vannitubade ja dušširuumide olulisteks elementideks on segistid. Ka neid on saadaval erinevates värvides ja stiilides.

 

 

 

Eelarve

 

Sea endale eelarve: kui palju saad maksimaalselt kulutada vannitoa või dušširuumi renoveerimisele? Arvesta ka sellega, et ise tehes võib Teil ette tulla töid, mis osutuvad ülejõukäivaks ning peate palkama professionaali. Küsige mitmelt torumehelt hinnapakkumist, et saada teada keskmine turuhind. Kindlasti veenduge ka, et olete kirja pannud kõik tehtavad tööd. Kapid ja karbid asjade hoidmiseks on sama olulised kui seinad ja põrand. Ärge unustage ka neid eelarvesse planeerimast. Kui soovite uue vannitoasisustuse paigaldada samale kohale, kus vanagi, siis mõõtke ja pange kirja nende suurused ning paigutus vannitoas. Juhul kui ostate paigaldatava duššinurga aluse, siis valige selline, mille põrand ei oleks libe. Uue trapi paigaldamise korral veenduge, et trapi komplektis oleks ka trapirest. Nii väldite olukorda, kus paigaldatud trapile ei sobi ostetud trapirest.

 

 

Ole valmis ootamatusteks

Vannitoa remontimisel võib olla üsna ebamugav ning nõuab kehvade elamistingimustega harjumist, kuniks töö on tehtud. Mõelge läbi kuidas te sel ajal toime tulete. Võimalusel minge selleks ajaks kodust ära.

Arvesta ka ettenägematute kulude  ning viivitustega. Võib juhtuda, et põranda või seinakatte alt tuleb välja mõni ootamatus või kogu veetorustik tuleb välja vahetada. Selliste ootamatuste vältimiseks on oluline varasem põhjalik planeerimine. Vannitoa renoveerimine tasub end alati ära ning lisab teie kodule väärtust. Vannitoa või dušširuumi renoveerimine on parim aeg ka tualettruumi renoveerimiseks, torude asendamiseks või lülitite ja valgustite ümbertõstmiseks, sest Teie kodu on nii või teisiti remondiaegset sagimist täis. Pidage ka meeles, et nokitse.ee lehelt ja foorumitest saate alati abi tekkivatele küsimustele.

 

 

Näpunäited

 Vannitoa renoveerimise planeerimisel arvesta olemasolevate ühenduskohtadega.

Planeerige enda vannituba selliselt, et kõik pereliikmed naudiksid seal viibimist. Mõtle ka laste turvalisusele kui olete valimas põrandaplaate ja valgusteid.

Planeerige piisavalt hoiuruumi. Riiulid igapäevaseks kasutamiseks mõeldud asjadele, kapid harva kasutatavate asjade ja rätikute hoidmiseks ning korvid musta pesu jaoks. Arvestage ruumi ka laste vannimänguasjadele.

Kui vannitoas on ka aken, siis veenduge, et võimalikult palju valgust paistaks ruumi. Loomulik valgus on alati parem kui kunstlik.

Joomla SEF URLs by Artio

Remonditööd hõlmavad endas kõiki kodus tehtavaid parandus-ja uuendustöid, alustades värvimisest ning lõpetades torutöödega. Käesolevast kategooriast leiate juhiseid nii kodu välimuse...

Loe edasi

Vajalikud tööriistad: -  tapeedihari või - rull õhumullide kõrvaldamiseks -  tapeedipaani liitekohtade rull -  liimianum ja liimimislaud -  tapeedinuga ja joonlaud - ...

Loe edasi

Põranda plaatimine on töö, mis algab aluspinna ettevalmistamisest. Öeldakse, et korralik alus teeb töö kordades lihtsamaks ja kiiremaks. Järgnevalt vaatame olemasoleva põranda asendamiseks ning uue...

Loe edasi

Puitparketi paigaldamine on keskmise raskusega ülesanne. Kui olete kunagi saagi käes hoidnud, siis saate sellega hakkama. Valdav enamus puitparkette on varustatud niinimetatud klick süsteemiga, mis teeb nende paigaldamise...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

  • Vannitoad
    • Vannitubade ja dušširuumide renoveerimisest

      & Vannitoa ja dušširuumi renoveerimine mõjutab Teie igapäevast elurütmi üsna tugevalt. Tegemist on tööga, mis kestab mitu nädalat, ent mõeldes lõpptulemusele, siis on see seda väärt. Järgnevalt vaatame, millele tuleks dušširuumi või vannitoa renoveerimisel tähelepanu pöörata.   Planeerimine   Enne ruumi planeerimist on oluline, et määratleksite enda perekonna vajadused. Elate üksi, kahekesi või kuulub perekonda erinevates vanustes inimesi? Kõik aspektid on olulised kui valite riputustarvikuid,...