Vannitoa ja köögi kujundamiseks on mitmeid võimalusi. Suurimaks piirajaks on seejuures raha. Olles paika pannud enda rahalised võimalused, saate asuda köögi või vannitoa kujundamise juurde.
Tehke eelarve
Enne kui võtate ette vanntoa või köögi kujundamise, tehke põhjalik ja läbimõeldud eelarve. Ära võta ette rohkem kui saad endale lubada. Jälgi ka soodusmüüke ning planeeri enda kulutused pikemale perioodile. Nii saad sama raha eest rohkem teha ning investeering ei ole korraga nii suur.
Väiksemates ruumides kasutage heledamaid värve
Väiksemate ruumide puhul püüdke kasutada võimalikult heledaid toone, mis jätavad avarama mulje. Tumedad toonid teevad ruumi väiksemaks. Ruumile põnevuse lisamiseks ning elavdamiseks kasutage erksaid toone nagu heleroheline, kollane või oranž.
Suurendage köögi funktsionaalsust
Paigutage köögikapid-ja seadmed selliselt, et enimkasutatavad nõud oleksid võimalikult kasutuskoha lähedal. Köögi liikumisskeem peaks olema kolmnurga kujuline. Pliit ja töötasapinnad peaksid olema võimalikult kraanikausi lähedal. See suurendab söögitegemise efektiivsust ning vähendab tühja kõndimist.
Ärge kasutage vannitoas tumedaid plaate
Võimalusel vältige tumedate keraamiliste plaatide kasutamist. Mida tumedamad on plaadid, seda paremini on nende pinnalt näha vee-ja seebiplekid ning pärast seinte kuivamist jääb mulje, et vannituba ei ole koristatud nädalaid. Suuremate pindade katmiseks kasutage heledamaid plaate ning tumedamaid plaate võite kasutada kontrastsete triipude tegemiseks.
Peegel muudab ruumi suuremaks
Väikese vannitoa saab suuremaks muuta ka suure peegli lisamisega. Paigaldage seina suur peegel ning ruum tundub koheselt märksa suurem. Sama nippi võite kasutada ka köökide ja kitsaste koridoride puhul.
Lisage lilli ja raamatuid
Kööki ja vannituba saate põnevamaks muuta potilillede abil, pannes lilled aknalauale või riputades lakke. Leidke köögis ka raamatutele sobiv koht või riiul. Nii saate söögitegemisel kiirelt inspiratsiooni ammutada.