Kütusefiltri vahetamine on suhteliselt lihtne ülesanne. Filter on tehtud spetsiaalsest paberist, mis filtreerib süsteemist välja tolmu, mustuse ja muud võõrkehad, mis võiksid Teie neljarattalise sõbra mootorisse sattudes tekitada ummistust või muid probleme. Filtrit tuleb vahetada umbes korra aastas või iga 30000 läbitud kilomeetri järel. Õnneks on kütusefiltri vahetamine lihtne ja mitte eriti kulukas.
Vajalikud tarvikud ja tööriistad
- Kaitseprillid
- Puhastuslapp
- Sobiv mutrivõti(vt edasi)
- Uus kütusefilter
- Lapiku peaga kruvikeeraja
Uue kütusefiltri hankimine
Uue kütusefiltri saate varuosade kauplusest. Nende maksumus jääb üldiselt 100 ja 200 krooni vahele.
Süsteemi vabastamine rõhu alt
Kogu protsessi olulisim osa on „kütuseliini“ surve alt vabastamine. Selleks peate üles otsima oma sõiduki kaitsmete karbi ja sealt seest kütusepumba kaitsme(mõnel juhul kütusepumba relee). Selgitamaks, kas leitud kaitse on õige on seda kõige kavalam eemaldada siis kui auto töötab. Kui võtate kaitse või relee ära, peaks auto kohe välja surema.
Ohutus!
Enne järgmisi samme, järgige ohutusnõudeid ja soovitusi. Bensiin süttib umbes 250 kraadi juures, seega laske auto mootor ja valjalase korralikult maha jahtuda. Kasutage töötades kaitseprille ja kindaid kaitseks kütusepritsmete eest.
Vana filtri eemaldamine
Võtke mutrivõtmed(tõenäoliselt läheb tarvis kahte) ja hoidke ühega kütusefiltri otsa ja teisega keerake filtri kinnituse küljes olevat polti vastupäeva. Korrake sama ka filtri teises otsas. Laske filter ettevaatlikult seda hoidvate klambrite vahelt lahti – see võib veel sisaldada kütust.
Kütusefiltri düüside vahetamine
Poldid, mis te kütusefiltri küljest maha keerasite on kütusefiltri düüsid. Kuna need on vastavuses kütusefiltriga siis peate need asendama sobivatega.
Uue filtri paigaldus
Viimaks, ühendage filter sarnaselt selle lahti võtmisega. Pange kütusepumba kaitse(relee) tagasi ja käivitage auto. Kontrollige lahti ühendatud kohti, et neist kütust ei lekiks. Kui näete kusagilt kütust lekkimas, seisake kohe mootor ja kontrollige kogu süsteem uuesti üle. Kui probleem ei kao, pöörduge spetsialisti poole.