Kui väikeste koerte puhul on talvel juba üsna loomulik, et külma kaitseks on neile selga pandud sooja hoidvad jakikesed, siis koerajalanõud on alles populaarsust koguv toode.
Päris külmal talvel võib pea iga teine koera omanik märgata juba peale mõne minutilist õues viibimist, et koer hakkab käppasid õhku tõstma või neid lakkuma. Osa koeri viskab suures hädas lausa pikali- peaasi, et käpad enam vastu külma lund olema ei peaks. Seeläbi võib katki jääda nii mõnigi pikemalt planeeritud jalutuskäik karge talveilmaga.
Koertele mõeldud jalanõud võimaldavad külmakartlikumatel lemmikutel käpapadjad soojas hoida ning seeläbi kauem õues viibida.
Jalanõusid on saadaval erinevates suurustes, alates 0 suurusest imeväikestele lemmikutele kuni suuruseni, mis sobivad ka päris suurtele koertele.
Ka värvivalik on lai ning kinnitused erinevad. Enamasti on tald mustriline ja mittelibisev, kinnitus aga kas krõpsu, paelte või lukuga.
Koerte jalanõusid peljata ei tasuks- nendega harjuvad koerad üldjuhul kiiresti. Kutsikat jalanõudega harjutada on kindlasti aga palju lihtsam, sest nemad omastavad kõike uut käigu pealt. Vanemale koerale võib jalutuskäigu ajal maiustusi pakkuda ning seeläbi koerale selgeks teha, et jalanõude kandmine on tegelikult tore asi.
Sobiva suuruse leidmiseks tuleb mõõta koera käpa selle osa pikkus, mis astudes maapinnale toetub. Arvestama peab ka küünte pikkusega. Võimalusel külastage jalanõusid müüvaid kauplusi koos lemmikuga, et erinevaid suurusi kohe jalga proovida saaks.
Kui aga koerale jalanõude jalga panemine tundub tülikas või koer elab ööpäeva ringselt õues, siis tasub proovida käpavaha. Käpavaha kaitseb, niisutab ja ei lase külmal näpistada. Samuti hoiab ära käpapadjandite lõhenemise ning maanteede jääsulatussoola sattumise haavadesse.
Talvel külmakaitseks soetatud käpavaha sobib kasutamiseks ka kuumal suvepäeval, nimelt kaitseb käpavaha koer käppasid ka kuumal asfaldil.
Käesolev artikkel on avaldatud Aianduskeskus Hortes lahkel loal.