klmikKülmkapi regulaarne puhastamine aitab kapis hoitavaid asju värskena hoida. Kui väldite teaduslikke katseid ning asjade mahaloksumist kapis, siis ei teki külmikusse niinimetatud külmkapi lõhna.

Külmiku puhastamiseks järgige järgnevaid samme:
1. Lülitage külmik välja või eemaldage vooluvõrgust. Puhastamise ajal hoiate külmiku ust lahti ning seetõttu ei ole mõtet lasta külmikul tühjalt käia ning elektrit kulutada.

2. Eemaldage külmikust kõik toiduained.

3. Külmikus kipub alati olema vananenud asju. Visake ära kõik mis hallitab, ületanud kõlblikkusaja või olnud külmikus kuu või enam.

4. Peske riiulid soojas vees, kasutades nõudepesuvahendit ja puhastuskäsna. Eemaldage kõik toiduosad, mis on riiulitele kinni kuivanud. Seejärel laske riiulitel kuivada.

5. Tühjendage külmiku sahtlid ning peske ka need puhtaks. Kuivatage või laske kuivada.

6. Puhastage külmiku põhi sinna kogunenud toiduosakestest, kasutades selleks puhastuslappi või majapidamispaberit.

7. Täitke mõni anum sooja pesuveega, millele on lisatud natuke nõudepesuvahendit. Peske puhtaks kõik külmiku seinad ning ukse sisemine pool.

8. Loputage pinnad sooja ja puhta veega, kasutades selleks puhastuslappi.

9. Pange riiulid ja sahtlid tagasi omale kohale.

10. Toidu külmikusse tagasipanemisel puhastage niiske lapiga kõik anumad, mis on määrdunud. Täitke külmik toiduainetega ning käivitage külmik.

11. Puhastage külmiku välimine osa ja uste ümber olev kummitihend sooja pesuveega. Seejärel kuivatage majapidamispaberi või nõudekuivatusrätikuga.

Kui soovite vabaneda külmiku ebameeldivatest lõhnadest, siis lisage pesuvee iga liitri kohta 2 supilusikat söögisoodat ning loputage sellega külmiku sisu. Seejärel võite külmiku sisu pesta veega, mille iga liitri kohta on lisatud 100 ml söögiäädikat. Ärge unustage pärast neid protseduure külmikut loputamast puhta veega. Pange väikese karbiga söögisoodat külmikusse - see aitab vähendada ebameeldivate lõhnade teket.

Veel mõned nõuanded

Paar korda aastas peaksite külmiku seinast eemale tõmbama ning puhastama tolmuimejaga külmiku tagaküljel olevad jahutusribid. Need kipuvad tolmu enda ümber koguma ning juhusliku sädeme tekke korral võib tolm süttida ja põhjustada tulekahju. Jahutusribide puhastamine tagab ka parema soojaeralduse ning külmik tarbib vähem elektrienergiat.

Ärge kasutage külmiku puhastamiseks abrasiivseid puhastusvahendeid ega küürimisharju. Need võivad kahjustada külmikut nii seest kui ka väljast.

Joomla SEF URLs by Artio

Hommikul või õhtul on hea kuuma dušši all käia, ent kui ükskord tuleb kraanist üksnes külma vett, olete sattunud üsna ebamugavasse olukorda. Selle põhjuseid võib olla mitmeid, ent suure tõenäosusega on läbi põlenud boileri küttekeha....

Loe edasi

Küünlad on ühed parimad meeleolu loojad. Nendest tulev valgus võib olla romantika looja või pühade ajal meenutada vanu traditsioone. Paraku võib küünalde kasutamisega kaasneda...

Loe edasi

Tegutsema tuleb asuda kohe pärast hallituskahjustuse avastamist. Pindmist kahjustust on kerge kõrvaldada. Riidekiu sisse pugenud hallitust on vahel võimatu eemalda; Esmalt tuleb leida niiskusallikas ja see...

Loe edasi

Vannitoa puhastamine ei ole keeruline kui teete seda regulaarselt ning kasutate seejuures järgnevaid näpunäiteid. Aken ja peegel Akende ja peeglite puhastamiseks tee järgmine segu: 30 ml äädikat ja 25 ml...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

 • Kodumasinate puhastamine
  • Äädikas pesumasinas

   Lisades 50 ml äädikat pesumasina loputusvahendi sahtlisse, saavutate sama efekti mis spetsiaalse pesuloputusvahendiga. Äädikas töötab kui looduslik pesupehmendaja ning eemaldab efektiivselt pesupulbrijäägid.  Ärge kartke äädikalõhna, sest see kaob kui pesu on kuivanud. Proovige pesuloputusvahendi asemel kasutada äädikat ning Te ei kahetse.

  • Elektriboileri puhastamine

   Hommikul või õhtul on hea kuuma dušši all käia, ent kui ükskord tuleb kraanist üksnes külma vett, olete sattunud üsna ebamugavasse olukorda. Selle põhjuseid võib olla mitmeid, ent suure tõenäosusega on läbi põlenud boileri küttekeha. Erinevalt veekeedukannust, ei ole võimalik boileri sisse näha, mistõttu ei märgata ka seda aeg-ajalt puhastada. Tegelikkuses tekib sealgi suur hulk katlakivi, mis boileri põhja settib ning mida aeg-ajalt sealt eemaldada tuleb. Lisaks vajab kontrollimist ka...

  • Külmiku puhastamine

   Külmkapi regulaarne puhastamine aitab kapis hoitavaid asju värskena hoida. Kui väldite teaduslikke katseid ning asjade mahaloksumist kapis, siis ei teki külmikusse niinimetatud külmkapi lõhna. Külmiku puhastamiseks järgige järgnevaid samme: 1. Lülitage külmik välja või eemaldage vooluvõrgust. Puhastamise ajal hoiate külmiku ust lahti ning seetõttu ei ole mõtet lasta külmikul tühjalt käia ning elektrit...