Energiasääst ei ole üksnes teadlaste ja üdini roheliste eluviis. Energia säästmiseks piisab lihtsatest energiasäästu suurendavatest harjumustest. Tuletage endale regulaarselt meelde energiasäästu soosivaid harjumusi ning ärge unustage, et Te maksate ka raisatud energia eest.
Küte ja valgustus
Vahetage hõõglambid säästulampide vastu. Nii vähendate valgustusele kuluvat elektrienergia hulka enam kui kaks korda. Kasutage päevavalgust ning ruumist lahkudes kustutage tuled. Päikesepaistelistel päevadel eemaldage kardinad akende eest ning laske päikesel ruumi soojendada. Öisel ajal katke aknad kardinatega, hoidmaks sooja toas ning külma õues. Kodust lahkudes vähendage võimalusel ruumitemperatuur 16 kraadini. See teeb koju saabumise mõnevõrra ebamugavaks, ent säästate oluliselt küttekuludelt. Tänapäeval on võimalik küttesüsteemi ka automatiseerida ning programmeerida küttesüsteem selliselt, et kodust lahkudes langetatakse temperatuuri ning enne Teie koju saabumist tõstetakse taas normaalsele tasemele. Võimalusel vähendage ruumi temperatuuri ka magamise ajaks.
Öötariif
Võimalusel kasutage ka öötariifi. Teatavasti on öisel ajal elektrienergia odavam ning seetõttu on öisel ajal mõistlik pesta pesu ja nõudepesumasina olemasolul nõusid ning soojendada vett.
Pange arvutid magama
Seadke enda arvuti töörežiim selliselt, et see läheks ooterežiimile kui Te parasjagu seda ei kasuta. Windowsi operatsioonisüsteemiga arvutitel valige kontrollpaneelis „power management“ ning Mac´l „system preferences“ alt.
Eemalda vooluvõrgust
Eemaldage vooluvõrgust kõiksugused laadijad, mida parasjagu ei kasuta. Samuti toimige ooterežiimil olevate seadmetega. Kujundage sellest harjumus.
Kodumasinate hooldus
Puhastage külmiku tagaküljel olevaid jahutusribisid regulaarselt ning hooldage ka teisi kodumasinaid. Ärge kasutage külmkapil kõige madalamat jahutustemperatuuri, sest otseselt ei ole selleks vajadust.
Peske pesu võimalikult madala veetemperatuuriga ning osaliselt täidetud masina puhul kasutage vastavat programmi. Suvekuudel kuivatage pesu õues.
Soojustage
Hästi soojustatud kodud säästavad energiat. Isoleerige soojaveetorud, sest siis ei pea Te pikalt ootama sooja vett. Kui kõrge on Teie veeboilerist väljuva vee temperatuur? Soovitatavalt võiks see olla mitte enam kui 55-60 kraadi. Lisaks kontrollige aeg-ajalt akende ja uste tihendeid ning vajadusel vahetage neid.
Suurendage inimeste teadlikkust
Püüke muuta inimeste mõttemaailma, ent tehke seda delikaatselt. Olge enda lastele eeskujuks ning teadvustage neile vee ja energia raiskamisega seonduvaid tagajärgesid. Juhinduge ka tööl samadest põhimõtetest, mis koduski ning olge teistele eeskujuks.