Korralik õuegrill kestab aastaid kui seda korralikult hooldada. Määrdunud ja hooldamata grill on ebahügieeniline, näeb halb välja ning võib külalistele halva mulje jätta. Sõltumata sellest, kas Teil on söe-, elektri- või gaasigrill, on regulaarne puhastamine oluline mitte üksnes grilli eluea tõttu, vaid ka tervislikel põhjustel.
Järgige järgnevaid lihtsaid nippe ning Teie grill näeb aastaid välja nagu uus.
Vajalikud tööriistad ja vahendid:
- Kummikindad
- Grillipuhastushari
- Kuum vesi
- Vedelseep või nõudepesuvahend
- Praeahju puhastusvahend
- Niiske puhastusrätik
- Pihustiga pudel
- Toiduõli
1. Samm: grilliresti puhastamine
Enne puhastama asumist laske grillil maha jahtuda. Restide puhastamiseks kasutage terasharja.
Eemaldage restid grillilt ning harjake neid, tehes ringjaid liigutusi. Puhastage restid mõlemalt poolt, eemaldades kogu mustuse ja toidujäägid.
Grilliresti peaksite puhastama regulaarselt, pärast igat grillimist. See väldib mustuse kihistumist ning aitab puhastusprotsessi muuta lihtsamaks ja vähemaeganõudvaks.
2. Samm: grillirestide pesemine
Puhastamise järgselt peske restid puhtaks. Kasutage selleks kuuma vett, milles on lahustatud vedelseep või nõudepesuvahend. Asetage restid anumasse ning valage peale kuum seebivesi. Ärge kasutage puhastamiseks tugevaid kemikaale. Jonnaka mustuse eemaldamiseks kasutage praeahju puhastusvahendit, laske sellel toimida ning seejärel puhastage ja loputage.
Võite reste leotada ka enne puhastamist ning seejärel eemaldada mustus, kasutades terasharja. Pärast pesemist loputage restid puhta veega ning laske kuivada enne grillile tagasi panemist.
Pärast restide kuivamist määrige neile toiduõli. See ei lase restidel rooste minna ning muudab järgmise puhastamise lihtsamaks.
3. Samm: puhastage rasvapann
Kui Teie grillil on ka rasvapann, siis puhastage ka seda regulaarselt, kasutades kuuma seebivett.
4. Samm: kaane puhastamine
Valage kaane sisemisele küljele vedelseepi või nõudepesuvahendit. Seejärel hõõruge harjaga ning loputage veega. Laske päikese käes kuivada.
5. Samm: tuha ja söe eemaldamine
Pärast iga grillimist eemaldage grillist sinna jäänud tuhk ja söed. Puhastage grilli põhi harjaga ning vajadusel loputage kuuma seebiveega.
6. Samm: grilli välimise osa puhastamine
Pärast grilli sisemuse puhastamist, puhastage vee ja seebiga ka välimine osa. Kasutage käepidemete ning gaasipõleti (gaasigrilli korral) puhastamiseks niisket rätikut. Seejärel laske grillil päikese käes kuivada.