L07042020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Stiili valimine uue kodu ehitamisel

Oma uue kodu ehitamisel ja selle stiili valimisel pöörake eeskätt tähelepanu oma elustiilile. Selleks, et oleksite oma koduga rahul ka järgmise paarikümne aasta jooksul, kaaluge kõiki võimalikke variante ning üritage ette kujutada oma elu paarikümne aasta perspektiivis.

Parima võimaliku variandi välja seligitamisel koguvad paljud inimesed raamatukogulikes kogustes planeerimisraamatuid ja –jooniseid. Enamikul neist on suure infomahuga tegelemine miski, mis silme eest kirjuks võtab ning mõtted reaalsusest kahjuks eemale viib. Alljärgnevate nõuannete mõtteks on kitsendada valikute hulka ja seeläbi aidata Teil valida välja parim stiilkompositsioon oma uue kodu ehitamiseks.

Disanikaalutlused

Kui soovite oma kodu rajamisel võimalikult palju arhitektiga koostööd teha, mõelge võimalikult selgeks olulised detailid, millele soovite, et arhitekt kõige rohkem tähelepanu pööraks. Juhul kui suudate kogu maja ülesehituse detailsena arhitektile esitleda, on tema töö palju lihtsam ning seeläbi säästate ka palju aega kokkusaamiste pealt. Selliselt on ka lõpptulemus võimalikult ligilähedane Teie soovidele.

Esimesena soovitame arvesse võtta ruumijaotuste. Täpsemalt siis selle, kui palju ruumi vajate ning milliseks otstarbeks. Mõelge läbi ka tulevikustsenaariumid seoses oma pere suuruse kasvuga ja vajadustega.

Kas majutate kunagi oma kodus vananevaid vanemaid? Kas pere suurus võib näiteks kümne aasta perspektiivis suureneda? Vajate Te oma tööga seoses kodust kabinetti? Kas plaanite ka pensionipõlve selles kodus veeta? Kui Teie järglased peaksid oma peredega Teile külla tulema, kas suudate ka neid majutada?

Kui palju vajate tänase eluviisi juures ruumi külaliste võõrustamise jaoks? Mida arvate suure toa ühendamisest köögiga? Kuidas suhtute maaköögi stiilis kööki, kus saaksite igapäevased einestamised ja mitteametlikud koosviibimised läbi viia?

Olgugi, et enamus meist ütlevad, et teiste arvamus meid ei kõiguta, olge enese vastu aus ning mõelge, kas ja kui palju soovite oma koduga sõpradele ja sugulastele muljet avaldada.

Võibolla võõrustate kodus tihti tööalaseid kohtumisi ning peate tähelepanu pöörama äripartneritele mugava keskkonna loomisel. Sellistel juhtudel on soovitatav eraldada maja kaheks osaks: töö ja kodu. Olenemata sellest, et tegemist on ühe majaga, võib soovi korral seda kujundada nii, et vajadusel võite hubastest pereruumidest kiiresti kontoristiilis ruumidesse ärikohtumisele suunduda.

Võibolla suurimaks kitsenduseks oma valikute tegemisel on eelarve. Jätke kindlasti rohkelt raha üle maja välise osa korrastamiseks. Korraliku haljastuseta maja ei ole kena vaatepilt ning kui olete sisustusele suurt rõhku pööranud, tekib ebameeldiv kontrast. Soovitame minimaalselt 10% jätta eelarvesse ruumi ettenägematute kulutuste jaoks.

Suuruste valikud

Kogu planeerimise lihtsamaks muutmiseks võite koostada nimekirja tegevustest ja soovidest kuid ärge seda väga jäiga piirina ette pange – muutusi tuleb kindlasti ette. Tõenäoliselt puutute selle probleemiga kokku kõige selgemini olukorras, kus seate paika maja ruutmeetri hinda.

Kui olete oletatavad kulutused kokku arvestanud ja lõppsumma ületab suuresti Teie eelarvet, soovitame disaini peale tehtavate kulutuste pealt kokku hoida või maja suurust vähendada. Kui kulutused väga suuresti Teie eelarvet lõhki ei löö, tehke väiksemaid muudatusi ning kärpige vastavalt prioriteetidele. Eelarve koostamine ja kulutuste arvutamine nõuab rohkelt aega ja uurimist kuid selleta kodu ehitamine on välistatud.

Välisdisaini valikud

Samuti tekib küsimus, milliseks kujundada oma kodu väline osa. Paljud inimesed teavad tegelikult suhteliselt täpselt, mida nad ootavad kuid on oma otsustes kõhklevad. Küsimus on vaid selles, mis Teile meeldib.

Välisdisain sõltub kõige laiemalt regioonist, kus oma kodu rajate. Soovitame seda silmas pidada, kuna enamik inimesi üritavad oma kodu võimalikult naabruskonnaga harmooniliselt üles ehitada. Valige naabruskonnast mitte eriti erinev disain, vastasel juhul võib see mõjutada maja edasimüügihinda negatiivselt.