L07042020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Põranda plaatimine - vuukide täitmine

plaatimistdPõranda vuugivahede täitmine on viimane samm enne tervikpildi saamist, mistõttu tuleb sellele tööle erilist tähelepanu pöörata ja tööd teha hoolikalt. Järgnevalt mõned näpunäited ja paigaldusjuhised.

-  Vältimaks tsemendi baasil vuugitäidete liiga kiiret kuivamist, niisuta plaate enne vuukimist, sest plaadid on suhteliselt hea veeimavusvõimega ning niisutamata imavad vuugitäites oleva vee kiirelt endasse.

-  Vuugitäide valige vastavalt vuugivahede laiusele. Kitsamatele vuukidele sobib peeneteralisem vuugitäide ning laiadele vuukidele jämedateralisem.

-  Vuugitäidet on kõige lihtsam vuukidesse kanda vuugilabidaga, ent võib ka teisi tehnikaid kasutada, mis on mõnevõrra aeglasemad (sõrmed, vana hambahari jms.)

-  Vuugitäide sega valmis vastavalt tootja ettekirjutustele.

Paigaldamine

1. Samm: tõsta vuugitäide plaatidele ning hõõru see vuugivahedesse laiali. On äärmiselt oluline, et kõik vuugid saaksid korralikult täidetud ning sinna ei jääks õhumulle ega vahesid.

2. Samm: Täitnud vuugi, eemalda üleliigne vuugitäide, tõmmates vuugilabidaga diagonaalselt üle plaatide.

3. Samm: Pese käsnaga üleliigne vuugitäide plaatidelt puhta veega. Hõõru ettevaatlikult seni, kuni vuugid on plaatidega tasa. Ära pese vuugitäidet vuukidest välja.  Vajadusel korda pesemise protseduuri.

4. Samm: Lase plaatidel kuivada umbes 30 minutit, mil plaatidele ilmub õhuke tolmusarnane vuugitäite kiht. Puhasta plaadid pehme riidega. Saavutamaks ühtlaselt nõgusaid vuuke, võite vuukidest üle tõmmata esemega, millel on ümar ots.