P01172021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Toataimed sügisel ja talvel

Sügisel enne külmade saabumist on ülim aeg tuppa tuua suvel väljas olnud toataimed.

Talviseks perioodiks asetage taimed ruumides võimalikult valgesse kohta. Akende pesemine parandab oluliselt valgustingimusi.

Taimede lehed puhastatakse sageli üle niiske lapiga või kasutatakse selleks spetsiaalseid leheläikega puhastussalvrätte. Paksu tolmukorra all ei pääse valgus taimedele ligi.

Talvel peab vähendama toataimede kastmist. Enne järgmist kastmist veenduge, et muld potis oleks jõudnud eelnevalt veidi kuivada.

Väetamist võib sügis-talvisel perioodil jätkata vaid parajasti õitsvatel toataimedel.

Valguslembestele toataimedele tuleb anda kindlasti lisavalgust. Spetsiaalsetel füto- ehk taimelampidel on just selline valgusspekter, mis taimedele kasvamiseks sobib. Soojas ruumis hakkavad valguslembesed toataimed kasvatama kahvaturohelisi väljaveninud võrseid. Enamik sukulente (kaktused, turdlehed, noliina, tääkliilia, aaloed, havisabad) kuuluvad just sellesse taimerühma. Kindlasti aitab sellistel taimedel paremini talvituda ka jahedam (kuni +10°C) ja valgusrikas ruum.

Sügisel, enne külmade tulekut on veel väga hea aeg koju või kontorisse osta suured toataimed, kuna väljas pole veel külmakraade, mis taimi transportimisel kahjustada võiks.

 

Allikas: Käesolev artikkel on avaldatud Aianduskeskus Hortes lahkel loal.