N01282021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Ebameeldivate lõhnade eemaldamine kodus

Miski ei ole häirivam kui ebameeldivad lõhnad kodus. Ühtemoodi ebameeldivad võivad olla toidu valmistamise, lemmikloomade või hallituse lõhn. Nendest lõhnadest lahtisaamine võib olla väga tüütu, ent mõne lihtsa nipiga saate need lõhnad eemaldada.

Paljud poes müüdavad tooted lubavad eemaldada ebameeldiva lõhna. Aga kas nad ka tegelikult eemaldavad lõhna? Tegelikult mitte. Kõiksugused õhuvärskendajad lihtsalt matavad ebameeldiva lõhna veel tugevama meeldiva lõhnaga. Selliselt talitades on teil üks õhu reostaja toas lisaks, mis ei ole kindlasti tervisele kasulik.

Mõnikord piisab korralikust koristamisest, et eemaldada ebameeldivat lõhna. Kui sellest ei piisa, siis proovige järgmisi nippe.

 

Kanalisatsioon

Üheks ebameeldivamaks lõhnaks on kindlasti tugev kanalisatsiooni lõhn. Teades selle põhjuseid, saate sellest lihtsalt lahti. Kanalisatsioonisüsteemis on olulisel kohal trappides olevad haisulukud, mis peavad haisu levimise vältimiseks olema veega täidetud. Kui trapp kuivab, siis pääsevad ebameeldivad lõhnad tuppa. Selle vastu aitab aeg-ajalt vee valamine vähekasutatavasse äravoolutrappi.

 

Köögi lõhnad

Söögi valmistamise lõhnasid saab eemaldada söögisoodaga. Lihtsaim viis on panna taldrik koos soodaga problemaatilisse kohta. Sooda imab lõhna endasse ning see ei maksa ka palju. Külmiku ebameeldivatest lõhnadest lahtisaamiseks võite samuti soodat kasutada.

Köögi lõhnade eemaldamiseks võite võtta ka hõbepaber, teha sellest karbi taoline asi, panna see sooja ahju ning tilgutada sisse vaniljeekstrakti.

 

Lemmikloomade lõhnad

Pange kassi liivakasti põhja söögisoodat. See imab ebameeldivad lõhnatekitajad endasse.

 

Lisaks eelmainitud viisidele on heaks õhu puhastajaks ja allergeenide ning bakterite elimineerijaks õhuionisaator. Ionisaatoris tekkivad negatiivsed õhuioonid eemaldavad toaõhust kahjulike aineid, mida tekitavad elektromagneetilised lained. Elektromagneetilised lained tekivad tänapäeva kodu- ja kontoritehnika kasutamisel, mis tekitab õhus positiivseid õhuioone. Kui positiivsete ioonide tihedus õhus tõuseb normaalsest kõrgemaks, siis mõjub see inimese tervisel halvasti. See, omakorda,  toob esile hormoonide, nagu seratoniini ja vaba histamiini eritamise inimkehas, mis on sageli astma, bronhiidi, närvilisuse, pinge ja depressiooni põhjustajaks. Ionisaator neutraliseerib ja eemaldab positiivsed ioonid, kasutades selleks tekitatud negatiivseid õhuioone ja aitab alandada stress-hormooni eritust.

Kokkuvõtteks, ebameeldivate lõhnade eemaldamine võib olla keeruline ülesanne, ent mõningate lihtsate näpunäidete abil ning tänapäevase tehnoloogiaga saate suure tõenäosusega nendest probleemidest üle.