v2rvirull_valgeMõnikord piisab kodule värske ilme andmisest üksnes paari seina või lae värvimisest. Sõltuvalt pinnast, tuleb teil kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks kasutada erinevad tehnikat ning tööriistu. Lagi on üks lihtsamaid pindasid, mida värvida, juhul kui see on tasane ning sellel ei ole mõranenud ega lahtist värvi.

Valdavalt värvitakse laed valget värvi ning see on kindlasti heaks valikuks, ent mõelge hoolikat missugust valget Te soovite kasutada. Valget on mitmeid toone, soojadest sametistest toonidest kuni külmade ning sinakate valgeteni. Enne värvimist veendu, et valitud toon sobib teie seintega ning enne otsustamist võtke poest värvikaart ning sobitage seda seinte tooniga.
Juhul kui ruumi laed on madalad, siis värvige enda lagi vähemalt tooni või paari võrra heleda, et ruum tunduks kõrgem. Kõrgete lagede puhul talitage vastupidiselt. Kuid siiski, valge ei pea olema teie ainus valik. Värvides ruumi lagi seinte värvile vastandtoonides, saate ruumile lisada omapära ning põnevust.

 

Olgugi et lae värvimine on suhteliselt lihtne ülesanne, ent peaksite siiski pöörama tähelepanu teatud ettevalmistustöödele.

Esmalt katke kinni seinad. Selleks võte kasutada tolmukatteid, mida on võimalik poest soetada. Seejärel eemaldage kardinad ning seintel olevad pildid või maalid. Viige ruumist kergem mööbel ning võimalusel koondage raskem mööbel ruumi keskossa ning katke see kinni. Oluline on tagada võimalikul hea ligipääs laele igast ruumi osast.
Kui värvite nii lage kui ka seinasid, siis alustage lae värvimisest ning seejärel värvige seinad. Vastupidiselt talitades riskite seintele sattuvate värvipritsmetega. Võimalusel eemaldage laest valgustid. Varuge aega ja kannatust ka teipimistöödeks.

Lae värvimist alusta lae servadest ja keerulisematest kohtadest. Värvi esmalt lae servad ning soovi korral seinte ülemised ääred (kui Te ei plaani seinu värvida, siis tuleks esmalt seinte ülemisse äärde maalriteip paigaldada, et saavutada sirge värviserv). Seejärel värvige lampide ümbrused ning teised keerulised kohad. Värvitöödeks kasuta pintslit, mis on 2-3 cm laiune.

Juhul kui planeerite seina ja lae vahele erinevat värvi triipu teha, siis peaksite selle töö viimaseks jätma.

Pärast keerulisemate kohtade värvimist, saate värviga katta ülejäänud laepinna. Selleks kasutage laia värvirulli. Kasulikeks abivahenditeks lae värvimisel on redel ning värvirulli teleskoopvars. 
Värvirulliga ühtlase ja kena tulemuse saavutamiseks kasutage järgmist lihtsat tehnikat. Jagage lagi mõttes väikesteks ristkülikuteks. Värvimist alustage ristküliku nurgast ning tehke „W“ kujuline kujutis. Seejärel katke värvimata alad „M“ kujuliselt ning lõpuks katke veelkord sama ala värviga, liigutades värvirulli edasi-tagasi valguse langemise suunas (aken). Kui te värvite valguse langemise suunaga risti, siis võivad värvirullist tingitud triibud nähtavale jääda.  Ära vajuta värvirullile liiga tugevasti, sest see jätab rulli servadesse paksemast värvikihist tingitud triibud.
Kui värvitaval ruumil on suur lagi, siis ei ole Teil teise värvikihi pealekandmiseks vaja oodata värvi kuivamist. Siiski veenduge enne uue kihi pealekandmist, et värv on ühtlaselt ära kuivanud.

Enamasti piisab hea lõpptulemuse saavutamiseks kahest värvikihist, ent kui lael on tumedamad plekid või muud defektid, siis võib juhtuda, et peate ka kolmandat korda värvima.

Võttes arvesse neid lihtsaid näpunäiteid, saate enda lae värvitud nagu professionaal ning säästate tublisti aega ja raha.

Joomla SEF URLs by Artio

Remonditööd hõlmavad endas kõiki kodus tehtavaid parandus-ja uuendustöid, alustades värvimisest ning lõpetades torutöödega. Käesolevast kategooriast leiate juhiseid nii kodu välimuse...

Loe edasi

Vajalikud tööriistad: -  tapeedihari või - rull õhumullide kõrvaldamiseks -  tapeedipaani liitekohtade rull -  liimianum ja liimimislaud -  tapeedinuga ja joonlaud - ...

Loe edasi

Põranda plaatimine on töö, mis algab aluspinna ettevalmistamisest. Öeldakse, et korralik alus teeb töö kordades lihtsamaks ja kiiremaks. Järgnevalt vaatame olemasoleva põranda asendamiseks ning uue...

Loe edasi

Puitparketi paigaldamine on keskmise raskusega ülesanne. Kui olete kunagi saagi käes hoidnud, siis saate sellega hakkama. Valdav enamus puitparkette on varustatud niinimetatud klick süsteemiga, mis teeb nende paigaldamise...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

  • Lagede värvimine
    • Näpunäiteid lae värvimiseks

      Mõnikord piisab kodule värske ilme andmisest üksnes paari seina või lae värvimisest. Sõltuvalt pinnast, tuleb teil kvaliteetse lõpptulemuse saavutamiseks kasutada erinevad tehnikat ning tööriistu. Lagi on üks lihtsamaid pindasid, mida värvida, juhul kui see on tasane ning sellel ei ole mõranenud ega lahtist värvi. Valdavalt värvitakse laed valget värvi ning see on kindlasti heaks valikuks, ent mõelge hoolikat missugust valget Te soovite kasutada. Valget on mitmeid toone, soojadest sametistest...