v2rvipalettJärgnevalt vaatame kuidas kasutada värve ning missugused on põhimõtted värvide kasutamisel. Loodame, et saate siit inspiratsiooni ning kasutate värve julgemalt enda kodu kujundamisel.

Värvi valikul võtke esmalt arvesse ruumi domineerivaid elemente nagu ahi, kamin või plaaditud põrand. Lisaks mõtle ka väljapoole ruumi. Mis värvid paistavad aknast: linnakeskkonnas võib tooni anda tellistest või betoonist kõrvalmaja, ent maal vaheldub pilt aastaaegade vahetumisega.

Juhul kui Te ei pea arvestama domineerivate elementide ja värvidega, siis mõelge järgmiseks nendele esemetele ruumis, mida te tahate tõeliselt esile tuua. See ei tähenda ilmtingimata seda, et peaksite seinad sama värvi värvima, vaid võite hoopis valida kontrastse, kuid sobiva värvi, mis toob esile armsa tooli või maali.

Värvidest üldiselt rääkides, peaksite arvestama sellega, et suurel pinnal mõjuvad nad intensiivsemalt kui värvipoest saadavatel värvikaartidel. Tärkava rukki roheline mõjub seinal oluliselt paremini kui väikesel värvikaardil.

Olles katnud seina värviga, mõjub see justkui väljavoolavalt ning piltlikult värvib ka teised ruumielemendid seda värvi. Värvi mõju ruumile võite proovida heledates toonides värvitud ruumis, võttes valge paberi ja vaadates seda loomulikus valguses. Paber ei tundu valge, vaid kergelt ruumi seinte värvi olevat, sest valgus peegeldub seintelt.

Valge on alati turvaline valik, millega naljalt alt minna ei saa. Valge puhul saab kasutada selle erinevaid varjundeid ning kui planeerite enda kodu müüa ning tahate sellele enne värske ilme anda, siis valige selleks värviks valge.

Samas, kui Teil tekib mõte, et katsetaks midagi põnevat, siis võtke kuldne, punane, sinine või hoopis rahustav roheline!

Värvide kasutamise juures on hea see, et nende abil on ruumi väljanägemist võimalik muuta. Ilmselt teate, et värvides väikese ruumi heledates toonides, paistab see suuremana, ent kas teadsite ka seda, et kitsas ruum paistab laiem kui värvite lühemad seinad tumedaks ja pikemad seinad heledaks? Kui soovite suurele ruumile lisada rohkem intiimsust, siis kasutage punaseid, kuldseid ja pruune toone.

Kui Teil on teada missuguse värviga seinu värvima hakkate, siis minge värvipoodi ja küsige sealt maksimaalselt viis erineva värvi kaarti. Kuna igal kaardil on mitu erinevat tooni, siis on teil valikuvõimalusi juba piisavalt.

Koju minnes pane värvikaardid seinale ning vaadake kuidas nad mõjuvad päeva erinevatel aegadel ja erinevates seintes.

Pärast valikute tegemist laske poes segada maksimaalselt nelja värvi värvinäidised. Ilmselt peate leppima liitriste purkidega, sest meie kaubandusvõrgust ei ole väiksemaid koguseid võimalik osta.

Ülevaate saamiseks peaksite iga tooniga värvima väikese ala vähemalt ühes seinas. See annab teile ülevaate kuidas värv mõjub valguse käes. Värv võib sõltuvalt valgusest tunduda ühes seinas heledam ja teises tumeda.

Ärge tehke värvide valikut kohe. Elage paar päeva nendega ning vaadake kuidas erinevad värvid teile päeva erinevatel aegadel mõjuvad. Mõnepäevane seedimine aitab teil enda valikut kinnistada ning hiljem olete enda valikuga rohkem rahul.

Pärast enda valiku tegemist, minge poodi ja laske värv segada kogu seinapinnale. Seejärel saate otsustada, kas värvite ruumid ise, kasutades nokitse.ee näpunäiteid, või tellite professionaali.

Joomla SEF URLs by Artio

Värvikasutus, sisustus ning kujunduselemendid on kodukujunduse peamisteks komponentideks. Enne kodu kujundama asumist või ümberkujundamist soovitame tutvuda erinevate kujundusstiilide, materjalide ning nõuannetega. Kodu...

Loe edasi

See on vältimatu. Kui Te just igapäevaselt ei poleeri kööki nagu prillikivi. Kogu köögimööbli väljavahetamine on väga kulukas ning alternatiiviks on kappide välimuse värskendamine. See...

Loe edasi

Köökide planeerimisel tuleb arvestada sellega, et nimetatud tegevusega loote endale töökeskkonna mitmekümneks aastaks. Seetõttu on väga oluline, et pööraksite tähelepanu paljudele olulistele...

Loe edasi

· PVC kui põrandakate leiutati üle 100 aasta tagasi, oma omadustelt on PVC antibakteriaalne ja allergiavaba. (PVC põrandakate koosneb: 45%PVC + 28% pehmendajad + 20% kriiti + 4% täiteaineid + 3%...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

  • Kujundusstiilid
    • Värvide kasutamine kodu kujunduses

      Järgnevalt vaatame kuidas kasutada värve ning missugused on põhimõtted värvide kasutamisel. Loodame, et saate siit inspiratsiooni ning kasutate värve julgemalt enda kodu kujundamisel. Värvi valikul võtke esmalt arvesse ruumi domineerivaid elemente nagu ahi, kamin või plaaditud põrand. Lisaks mõtle ka väljapoole ruumi. Mis värvid paistavad aknast: linnakeskkonnas võib tooni anda tellistest või betoonist kõrvalmaja, ent maal vaheldub pilt aastaaegade vahetumisega. Juhul kui Te ei pea arvestama...