„Mootorratta pisikuga“ nakatunute jaoks on soov kaherattalist omada juba piisav ajend säästmaks selleks vahendeid. Kui aga teemasse veidi pragmaatilisemalt suhtuda, leiame, et mootorratta soetamisel on mitmeid esmapilgul märkamatuks jäävaid positiivseid külgi, mille tõttu tasuks meelepärase tsikli ostmist kaaluda paljudel. Alljärgnevalt siis lahkamegi mootorratta omamise häid külgi.
Taskukohasus
Võrreldes autoga on nii uue kui vana mootorratta soetamine palju odavam. Keskmiselt on mootorratta soetamise hinna/kvaliteedi suhe umbes poole parem kui auto oma.
Ökonoomsus
Tänases ühiskonnas väga suurt tähelepanu pälviv teema. Keskmise mootorratta kütusekulu (heaperemeheliku sõidustiili korral) jääb umbes 4 kuni 7 liitri vahele 100 km kohta. See kõigub siis muidugimõista teie sõidustiilist ja sellest, kas kasutate ratast peamiselt maanteel või linnas.
„Rohelistele“ teemadele rõhku pannes tuleb kindlasti ära märkida, et mootorrattad kasutavad autodega võrreldes oluliselt vähem õli ja ka süsinikühendite emissioon on märkimisväärselt madalam. Tundkem mõnu nägu paitavast värskest tuulest teades, et hoiate õhku puhtamana.
Kindlustus
Kuna mootorrataste kindlustus on autode omast oluliselt väiksem, hoiate selle arvelt kokku palju raha. Liikluseeskirjast lugu pidades võite autoomanikega võrreldes kokku hoida ligi 75% kindlustusele kuluvast rahast. Kindlustusmaksete suurenedes omab see teema järjest rohkem kaalu.
Kõrgendatud tähelepanu
Kes meist poleks kuulnud fraasi:“võid ise sõita kui ettevaatlikult tahes, alati leidub jobusid, kelle jaoks ei maksa liikluseeskiri midagi“. Nõtke ja kärme mootorrattaga sõitmisel olete Te tunduvalt tähelepanelikum, kuna juba eos teadvustate endale ohte mis seonduvad auto ja mootorratta vaheliste kokkupõrgetega. Seega ei maksaks alahinnata enda tähelepanuvõimet.
Ohte siiski tuleb arvestada ning kahjuks on paljude õnnetuste peamiseks allikaks just mootorratuuri enda kogenematus. Sellest tulenevalt soovitame enne avalikele teedele minemist korralikult harjutada ja veenduda, et olete valmis toime tulema kõikvõimalike ohtudega, mida teel kohata võite. Koht, mille arvelt raha kokku hoida ei tasu on varustus.Mootorrattaga sõites ei kaitse Teid turvapadjad, seljatugi ja turvavöö. Soetage endale tasemel kaitsevarustus, sest Teie tervis on olulisem kui mistahes muu.
Lihtsam hooldada
Kuigi mootorratta hooldamine võib osutuda üpris kulukaks, on tegemist mitmeti lihtsama sõiduriistaga, kui seda on auto. Seega võite mõne algajale mõeldud hooldeõpiku abil oma ratast üsna kiiresti ka ise hooldama õppida.
Parkimine
On üsna selge, et oma väiksuse tõttu tekitab mootorrattaga linnas parkimiskoha leidmine Teile märksa vähem muret kui sõiduauto. Parkimismajad, milledes on mootorratastele loodud spetsiaalne parkimiskoht, asuvad need tavaliselt sisse- ja väljapääsudele lähedal.
Sõidumõnu
Siinkohal ei pea me silmas sõidumugavust. Vähesed sõiduriistad võimalavad keskmisest madalama kütusekulu juures nautida loodust, samal ajal pakkudes piisavate sõiduoskuste korral adrenaliinirohket sõitu. Motoklubidega liitudes saate suviste ilmade korral sarnast motoentusiasmi jagavate inimestega Eestimaa kauneid Teid mööda reisida.
Joomla SEF URLs by Artio

Käesolev kategooria on neile, kes igapäevaseks liikumiseks kasutavad autosid või motoriseeritud kaherattalisi. Siit leiate nõuandeid enda liiklusvahendi hooldamiseks, remondiks ning probleemide ennetamiseks....

Loe edasi

Sissejuhatus Mootorite üle kuumenemiseks on mitmeid põhjuseid. Enamasti on tegemist kasutaja poolse hooletuse või teadmatusega. Kuigi põhjused mootori üle kuumenemiseks on suhteliselt lihtsad ning kergest...

Loe edasi

Pirnid   Levinud viga mida inimesed teevad on see et kõrge kelviniga pirne peetakse "vingemateks". Tegelikuses on asi vastupidi.   Mida suuremad kelvinid seda vähem valgust ja luumeneid on....

Loe edasi

Kui olete värskelt soetanud auto kuid eelmise omaniku sigaretisuitsu lõhn on istmetesse kulunud, soovite Te sellest tõenäoliselt kiirest vabaneda. Selleks on välja töötatud mitmeid häid kemikaale, mis...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

 • Kokkuhoid
  • Mootorratta ja paadi kindlustamisest

   Enne oma äsjaostetud mootorrattaga teele asumist või paadiga kevadisi laineid püüdma lähete soovitame mõelda natuke oma investeeringu kindlustamise peale. Tihtipeale ostetakse mootorrattad kuid enamgi veel paadid just investeerimise eesmärgil seega peaks selle kindlustamine olema prioriteediks. -          Hinnake oma olukorra spetsiifikat. Mootorratta või paadi kindlustamine erineb mõneti auto või elamupinna kindlustamisest. Kui olete soetanud või ise ehitanud mootorratta, millel on väga spetsiifiline...

  • Mootorratta omamise head küljed

   „Mootorratta pisikuga“ nakatunute jaoks on soov kaherattalist omada juba piisav ajend säästmaks selleks vahendeid. Kui aga teemasse veidi pragmaatilisemalt suhtuda, leiame, et mootorratta soetamisel on mitmeid esmapilgul märkamatuks jäävaid positiivseid külgi, mille tõttu tasuks meelepärase tsikli ostmist kaaluda paljudel. Alljärgnevalt siis lahkamegi mootorratta omamise häid külgi. Taskukohasus Võrreldes autoga on nii uue kui vana mootorratta soetamine palju odavam. Keskmiselt on mootorratta soetamise...