kkKöökide planeerimisel tuleb arvestada sellega, et nimetatud tegevusega loote endale töökeskkonna mitmekümneks aastaks. Seetõttu on väga oluline, et pööraksite tähelepanu paljudele olulistele asjadele. Igal aastal muutuvad köögidisaini trendid  ning tehnika uuenemine muudab kogu protsessi oluliselt keerulisemaks. Järgnevalt vaatame samm-sammult kuidas tuleks kööki planeerida ning millele seejuures tähelepanu juhtida.

 

Köögi plaan

Esmalt on oluline paika panna, kas köögimööbel saab olema eritellimusmööbel või standardsetest moodulitest komplekteeritud. Juhul kui valite eritellimusmööbli, saate projekteerida vastavalt enda soovidele. Kui valite erinevatest osadest komplekteeritava köögi, siis peate hoolikalt valima nii mööblit kui ka selle paigutamise kohta. Inimestel on erinev elustiil. Arusaadavalt on üksi või paarina elavatel inimestel teistsugused ootused köögi funktsionaalsusele kui lastega peredel. Veenduge, et köök vastab teie vajadustele. Kraanikauss, toidu ettevalmistamise ala ning pliit ei tohiks olla üksteisest liiga kaugel. Külmkapp peaks paiknema võimalikult lähedal köögi sissepääsule. Uue köögi planeerimisel tuleb aegsasti mõelda köögitehnika paiknemisele ruumis, sest selle järgi tuleb paigaldada veetorustik, elektrijuhtmed, gaasitorud ja ventilatsioon. Kui uuendate enda kööki, siis võtke arvesse olemasolevaid torude ja elektri ühenduskohti, sest nende ümberpaigutamine võtab palju aega ja raha.

 

Köögi kujundus

Köögikappide uksed määravad Teie köögi näo ning on väga oluline, et valiksite sellise pinnaviimistluse, mis näeb aastaid hea välja. Melamineeritud puitlaastplaatide kõrval kogub populaarsust värvitud MDF plaat, mida on saada ka kõrgläikelisena. Samas on täispuit alati kindel ja ajatu valik. Nii melamineeritud puitlaastplaadid kui ka värvitud MDF plaadid pakuvad lõputult kujundamisvõimalusi, sest neid on saadaval sadades toonides ning erineva läikega. Neid pindasid on lihtne puhastada ning sobivad hästi nii modernsetesse kui ka klassikalistesse köökidesse ning need materjalid sobivad hästi ka klaasiga.

 

Töötasapindu kasutatakse köögis kõige intensiivsemalt ning seetõttu tuleb nende kvaliteedile suurt rõhku panna. Need pinnad peavad vastu pidama kuumusele, nugadele, veele ja mustusele. Seetõttu peavad töötasapinnad olema valmistatud kõige vastupidavamast materjalist, mida saate endale lubada. Kaitske enda töötasapindu kuumuse ja nugade eest, kasutades selleks kuumaaluseid ning lõikelaudu. Kõrgsurvelaminaat on töötasapinnana üks populaarsemaid valikuid, sest see on suhteliselt odav ning saadavalt paljudes toonides. Selle abil on lihtne muuta köögi väljanägemist, vahetades välja üksnes töötasapinna. Naturaalne puit lisab köögile omapära ning töötasapinnal kasutades on puit õige hoolduse korral väga vastupidav nii kriimustustele kui ka lõigetele. Roostevaba terast on võimalik vormida vastavalt köögi pindade kujule. Graniit on kõige kallim materjal, mida köögis võite kasutada. See on äärmiselt vastupidav materjal, ei kriimustu, kannatab kuumust ning ei muuda värvi. Tegemist on naturaalse materjaliga, mis lisab Teie köögile originaalsust.

 

Köögimööli tellimine

Köökide tellimisel veenduge, et tehtav hinnapakkumine sisaldaks kõiki vajalikke osi, sealhulgas paigaldamine. Ärge tasuge korraga kogu arvet. Mõistlik on see tasuda mitmes osas. Täisteenuse korral annab köögi valmistaja paigaldatud mööbli koos kasutus-ja hooldusjuhenditega korrektselt üle. Enne tellimuse andmist tutvuge pakutava tootevaliku ning näidismööbliga, veendumaks materjalide, furnituuri ning viimistluse kvaliteedis. Näidismööbel annab Teile aimu, missugune Teie tulevane köök hakkab välja nägema.

 

 

Nõuanded, millele tasub tähelepanu pöörata

 

-  Planeerige  köök vastavalt enda elustiilile. Lastega peredel on köökidele erinevad ootused kui alles kooselu alustavatel paaridel. Võtke seda arvesse ka enda kapiruumi planeerimisel.

 

-  Köögi planeerimisel arvestage olemasolevate kommunikatsioonidega, sest juhtmete ja torude ümberpaigutamine võib olla aega-ja rahanõudev.

 

-  Ärge unustage ventilatsioonitorustikke enda mööbli planeerimisel. Ärge katke neid kappidega.

 

-  Esmalt valige koht kraanikausile ja nõudepesumasinale, sest need on enamasti suurimad sisseehitatavad elemendid.

 

-  Planeerige peamised tööalad (kraanikauss, toidu ettevalmistamine ning pliit) lähestikku. See teeb köögis töötamise efektiivsemaks.

 

-  Köögi mõõdistamisel on oluline, et teaksite enda ruumi ja selle seinte mõõtmeid. Sisenurgad mõjutavad tööpindade ning seinakappide kuju.

 

-  U-kujulise köögi korral võite piisava ruumi olemasolul ühe külje kujundada baarileti sarnaselt, mille ääres on hea hommikussööki süüa.

 

-  Kui Teile meeldib söögi tegemiseks kasutada palju värsket köögivilja, siis vajate suurt külmikut. Köögiviljade töötlemine nõuab enamasti ka rohkem ruumi. Töömugavuse tagamiseks on hea planeerida suurema töötasapinna kõrvale või vahetusse lähedusse  ka külmik.

 

-  Väikestes ja kitsastes köökides saate rohkem hoiuruumi tekitada kappide kõrguse suurendamisega. Vältige ruumi saavutamiseks kappide sügavuse suurendamist. Nii saavutate rohkem riiulipinda ning ka köök tundub laiem.

 

-  Hoiustage raskemaid esemeid töötasapinna all olevas kapis.

 

-  Harva kasutatavaid esemeid hoidke riiulite kõige kõrgematel astmetel.

 

-  Sahtlite organiseerimiseks kasutage sahtliorganiseerijaid või väikeseid plastkarpe. Nii leiate otsitava kiiremini üles.

 

-  Hoidke anumaid seal, kus Te neid kõige enam kasutate.

 

-  Korralikuma ilme tagamiseks ärge koormake töötasapinda asjadega.

 

- Ventilatsioonitoru või boileri varjamiseks paigutage selle ette maitseainete riiul.

 

- Mõtle ka sellele, kus hakkab paiknema prügikast. Proovige see paigutada otse töötasapinna alla. Nii saate toiduvalmistamise jäägid otse prügikasti suunata.

 

-  Ärge unustage planeerimast kohta ka kokaraamatutele.

Joomla SEF URLs by Artio

Värvikasutus, sisustus ning kujunduselemendid on kodukujunduse peamisteks komponentideks. Enne kodu kujundama asumist või ümberkujundamist soovitame tutvuda erinevate kujundusstiilide, materjalide ning nõuannetega. Kodu...

Loe edasi

See on vältimatu. Kui Te just igapäevaselt ei poleeri kööki nagu prillikivi. Kogu köögimööbli väljavahetamine on väga kulukas ning alternatiiviks on kappide välimuse värskendamine. See...

Loe edasi

Köökide planeerimisel tuleb arvestada sellega, et nimetatud tegevusega loote endale töökeskkonna mitmekümneks aastaks. Seetõttu on väga oluline, et pööraksite tähelepanu paljudele olulistele...

Loe edasi

· PVC kui põrandakate leiutati üle 100 aasta tagasi, oma omadustelt on PVC antibakteriaalne ja allergiavaba. (PVC põrandakate koosneb: 45%PVC + 28% pehmendajad + 20% kriiti + 4% täiteaineid + 3%...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

 • Köök & söögituba
  • 4 viisi köögi välimuse värskendamiseks

   Päevinäinud köögi kujundamine unistuste köögiks muudab söögi valmistamise ning köögis viibimise kahtlemata meeldivamaks. Järgnevalt vaatame nelja viisi, kuidas köögile uus ilme anda. Töötasapinnad Töötasapindade vahetamisega saate muuta kogu ruumi välimust. Töötasapindade valik on väga lai, alustades puidust ja lõpetades graniidiga. Samuti on ka värvivalik väga lai ning MDF-plaadist pinnad pakuvad erinevaid ja põnevaid kujundusvõimalusi. Põrand Kui teil on põrandal linoleum, siis kaaluge selle...

  • Köögi planeerimine

   Köökide planeerimisel tuleb arvestada sellega, et nimetatud tegevusega loote endale töökeskkonna mitmekümneks aastaks. Seetõttu on väga oluline, et pööraksite tähelepanu paljudele olulistele asjadele. Igal aastal muutuvad köögidisaini trendid  ning tehnika uuenemine muudab kogu protsessi oluliselt keerulisemaks. Järgnevalt vaatame samm-sammult kuidas tuleks kööki planeerida ning millele seejuures tähelepanu juhtida.   Köögi plaan Esmalt on oluline paika panna, kas köögimööbel saab olema...

  • Köögikappide välimuse värskendamine

   See on vältimatu. Kui Te just igapäevaselt ei poleeri kööki nagu prillikivi. Kogu köögimööbli väljavahetamine on väga kulukas ning alternatiiviks on kappide välimuse värskendamine. See ei ole raske ülesanne ning isetegemise võlu on see, et saate valida sellise värvi, nagu Teile sobib ning lisada elemente, mida algselt ei olnud. Käesolev artikkel keskendub köögimööbli välimuse värskendamisele ning annab näpunäiteid selle elluviimiseks. Alustamine Teie esimeseks ülesandeks on valida välja...

  • Köögitarvikud mida osta uude koju

   Sarnaselt paljudele muudele teemadele, saab ka köögitarvikute soetamisel tavaliselt määravaks faktoriks eelarve. Kitsa eelarve korral peaksite soetama vaid hädavajalikke asju. Kui kokkamine on Teie hobi või isegi kirg siis peaksite kaaluma uusimate köögitarvete ostmist. Mõistlik on selliste asjade ostmisel tähelepanu pöörata ka oma eelnevatele toitumisharjumustele ning valik teha nendele tuginedes. Taldrikud Ostke piisavalt kausse, praetaldrikuid, desserdi taldrikuid, klaase ja kruuse, et...

  • Näpunäiteid köögi ja vannitoa kujundamiseks

   Köögi ja vannitoa kujundamiseks on mitmeid võimalusi. Suurimaks piirajaks on seejuures raha. Olles paika pannud enda rahalised võimalused, saate asuda köögi või vannitoa kujundamise juurde. Tehke eelarve Enne kui võtate ette vanntoa või köögi kujundamise, tehke põhjalik ja läbimõeldud eelarve. Ära võta ette rohkem kui saad endale lubada. Jälgi ka soodusmüüke ning planeeri enda kulutused pikemale perioodile. Nii saad sama raha eest rohkem teha ning investeering ei ole korraga nii suur....