k88kIga koduomanik, kes on kunagi köögi uuendamise käsile võtnud, teab, et kulutused võivad planeeritust oluliselt suuremaks minna. Selle vältimiseks on oluline planeerida ja läbi mõelda võimalikud kulukohad ning vajadusel kulutusi vähendada.

Köögi uuendamisele kuluv raha hulk jaguneb mitmeks: kapid, töötasapinnad, valgustus ja seadmed. Kuna kappide soetamine on üks suuremaid kuluallikaid, siis alustame sellest.

-  Vaadake kriitilise pilguga praegust köögikappide paigutust ja arvu ning mõelge hoolikalt läbi, kas vajate sama palju kapiruumi või on võimalik kusagilt koomale tõmmata. Valige väikeste kappide asemel suured.

-  Kui valite standardsed kapid, siis püüdke võimalikult vähe olemasolevatest raamidest välja minna. Kõiksugused muudatused ning lisaseadmed suurendavad kappidele kuluvat rahahulka.

-   Kvaliteet peab olema esmatähtis. Pöörake lisaks välimusele tähelepanu ka kappide sisemusele ja selle kvaliteedile.

-   Lisaks disainile pöörake tähelepanu ka funktsionaalsusele. Kapid peaksid olema hea väljanägemisega ning samas ka funktsionaalsed.

Töötasapinnad on sama olulised kui kapid, sest need pinnad leiavad kõige rohkem kasutust. Järgnevalt vaatame kuidas saate ka selle arvelt raha kokku hoida.

-   Töötasapindu on mitmesugustest materjalidest ning materjali valikust sõltub hind. Tehke endale selgeks erinevate materjalide plussid ja miinused ning avastate, et odavam ei ole ilmtingimata kõige kehvem lahendus.

-   Ärge tehke valikut esimese pakkumise põhjal. Tutvuge võimalikult paljude müüjate tootevalikuga ning valige soodsam lahendus.

Valgustuse puhul kehtivad samad reeglid, mis eelnevate kululiikide puhul. Tutvuge erinevate võimalustega ning ärge unustage mõelda ka energiasäästlikkusele.

Mõistagi ei ole ülalpool esitatud loetelu lõplik ning rahasäästmise nippe on teisigi. Kõige olulisem on esmalt teha põhjalik ja läbimõeldud eelarve ning jälgida kulutusi köögi uuendamise käigus.

Joomla SEF URLs by Artio

Remonditööd hõlmavad endas kõiki kodus tehtavaid parandus-ja uuendustöid, alustades värvimisest ning lõpetades torutöödega. Käesolevast kategooriast leiate juhiseid nii kodu välimuse...

Loe edasi

Vajalikud tööriistad: -  tapeedihari või - rull õhumullide kõrvaldamiseks -  tapeedipaani liitekohtade rull -  liimianum ja liimimislaud -  tapeedinuga ja joonlaud - ...

Loe edasi

Põranda plaatimine on töö, mis algab aluspinna ettevalmistamisest. Öeldakse, et korralik alus teeb töö kordades lihtsamaks ja kiiremaks. Järgnevalt vaatame olemasoleva põranda asendamiseks ning uue...

Loe edasi

Puitparketi paigaldamine on keskmise raskusega ülesanne. Kui olete kunagi saagi käes hoidnud, siis saate sellega hakkama. Valdav enamus puitparkette on varustatud niinimetatud klick süsteemiga, mis teeb nende paigaldamise...

Loe edasi

Kõik antud kategooria artiklid

  • Köögid
    • Köögi uuendamine - nipid raha säästmiseks

      Iga koduomanik, kes on kunagi köögi uuendamise käsile võtnud, teab, et kulutused võivad planeeritust oluliselt suuremaks minna. Selle vältimiseks on oluline planeerida ja läbi mõelda võimalikud kulukohad ning vajadusel kulutusi vähendada. Köögi uuendamisele kuluv raha hulk jaguneb mitmeks: kapid, töötasapinnad, valgustus ja seadmed. Kuna kappide soetamine on üks suuremaid kuluallikaid, siis alustame sellest. -  Vaadake kriitilise pilguga praegust köögikappide paigutust ja arvu ning mõelge...