N01282021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Viis pidurite häälitsemise põhjust

piduridTehes oma igapäevaseid toimetusi võite autoga linnas või maantel sõites järsku kuulda pidurdamisel vilistamisele sarnast häält. Eriti tavaline on see väikestel kiirustel. Järgnevalt toome välja 5 põhjust, miks pidurid selliselt käituvad.

Uus auto

Värskelt komplekteeritud auto pidurid on sisse kulumata. Enne, kui piduriklotsid on piduriketta või trumli järgi kulunud tuleb läbida kuni 100km. See ei pea alati nii olema, kuid on väga tavaline. Kui uue auto puhul „kriuksumine“ paari päeva jooksul ei kao, pöörduge tagasi automüüja poole.

Häälekad pidurivedrud

Oma olemuselt võivad pidurivedrud olla väga häälekad. Siiski võib vahel olla ka tegemist tõsisema probleemiga. Et veenduda pidurite töökorras on soovitatav pöörduda mehaaniku poole või astuda läbi teenindusest.

Lekked ja muud välised tegurid

Iga vedelik, mis teelt pidurite vahele satub võib põhjustada pidurite häälitsemist. Tavaliselt kuivavad pidurid ära suhteliselt kiiresti, sest pidurikettad on sõidu vältel väga kuumad ja vee või õli aurustamiseks on neil piisavalt kõrge temperatuur. Sellisel juhul pole probleemküll pidurites aga ülejäänud auto tuleks üle vaadata.

Pidureid tuleb vahetada korralise hoolduse korras iga kolme aasta tagant.

Vanad või vigased pidurid

Peale pidurite kulumist pikema kasutusaja möödudes, hakkavad mõned süsteemid häälitsema. See juhtub halvema koostekvaliteediga piduritega. Neil puudub võime taluda suuremaid temperatuure ja pidevat pikaajalist kasutust. Taolistel puhkudel on piduriketaste, piduriklotside ja muu sinna kuuluva vahetamine peaaegu vältimatu.

Piduritest sõltumatud probleemid

Kuna pidurite häälitsemine on küllaltki tavaline probleem, võib ekslikult neid hääli segi ajada mõne muu vigase komponendiga auto veermikus või mootoris. Kahtluse korral on soovitatav konsulteerida spetsialistiga.