P07052020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Pidurivõimendi kontrollimine

pidurivoimendiPidurivõimendi kontrollimine on autohoolduse üks tavapäraseid osi. Järgmisi samme läbides saate teha kindlaks oma auto pidurivõimengi seisukorra, kindlustades probleemideta sõite.

Vajalikud tööriistad:

  • Tangid
  • Puhastuskalts

Pedaal

Kui olete täheldanud, et piduri töötamiseks peate piduripedaalile ebatavaliselt palju rõhku avaldama, on tõenäoliselt pidurivõimendis probleeme. Sarnaste vigade indikaatoriks on ka veidrad hääled piduri vajutamisel.

Vaakumi kontrollimine

Kuna pidurivõimendi töötab vaakumi abil, on selle kontrollimine süsteemis esmase tähtsusega. Kontrollige, ega vaakumitorudes pole silmnähtavaid auke või muid defekte. Kui ei, käivitage auto ja kuulake mootoriruumi. Kui kuulete sealt tulemas sisinat, mis võiks tulla vaakumitorudest, on enam kui tõenäoliselt tegemist lekkega. Kui olete välja selgitanud sisina allika(vigase toru), eemaldage toru üks ots kinnitusest ja kontrollige vaakumi olemasolu pöidla toru otsa asetades.

Võimendi kontrollimine

Kui torustikes vigu ei leidu, on probleem tavaliselt võimendi peasilindris. Probleemi indikaatoriks sellisel juhul tilkuv pidurivedelik.