T08112020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Auto kerelt kleepsude eemaldamine

stangekleepsAuto kerele kleepsude panemine võis aastaid tagasi tunduda lahe ja hea mõte kuid aja möödudes soovib enamus neist siiski loobuda. Kahjuks on kleepsude eemaldamine märksa keerulisem, kui nende paigaldamine. Järgnevas artiklis lahkame erinevaid viise, kuidas kleepse eemaldada.

Mida kauem on kleeps autol olnud, seda raskem on seda eemaldada. Kohtades, kus kleeps puutub otsese päiksega kokku, kinnituvad nad pinnale eriti tugevalt. Järgmiste nippide abil saate oma auto kerelt või klaasilt suure vaevata eemaldada mistahes kleepse.

1. Kleepsu kuumutamine

Kleepsu kuumutamisel muutub liim, mille abil ta kerele kinnitub, pehmemaks. Niisiis, soojendades kleepsu nurkasid juuksekuivatus fööni abil mõned minutid, kuni kleeps mullitama hakkab, saate sellest kerge vaevaga lahti. Küll aga olge ettevaatlik, et kleepsu alust värvipinda mullitama ei pane, sest selle tulemusena rikute antud kohas värvi täielikult. 7-12cm kauguselt kleepsu soojendades peaksite umbes 5 minutiga olema saavutanud liimi pehmenemise ja kleeps peaks kergesti värvilt eemalduma. Keeva veega on samuti võimalik kleepsust vabaneda kuid sellist meetodit kasutades olge ettevaatlik, et end ära ei kõrveta.

2. Alkoholiga immutamine

Sarnaselt kuuma vee kasutamisele, peaksite alkoholi kandma kerele svammi või lapiga. Kergelt hõõrudes ja nt küüne abil nokkides peaks liim varsti järgi andma ja kleeps kerest eemalduma. Kui kleepsu aluspind pole kaetud värviga, võite abitööriistana kasutada žiletti. Kergelt kraapides ja kaasa aidates, ei tohiks te pinda kahjustada ja kleeps peaks eemalduma kergesti.