P07052020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Artiklid

HIV-ennetusse panustavate ettevõtete ring laienes taas

HIV-ennetusse panustavate ettevõtete ring laienes taas

Pildistas Katrin Lipp, www.bioneer.ee

Koalitsiooniga „Ettevõtted HIV vastu“, mis ühendab HIV-ennetuses aktiivselt kaasa löövaid äriettevõtteid, ühines 1. detsembril ka meediaseire ettevõte Meedius Eesti OÜ. Tänasega kuulub koalitsiooni 12 ettevõtet. Lisaks Meediusele osalevad HIV-ennetustöös Swedbank, Nordecon, TNS Emor, Hill&Knowlton, Johnson&Johnson, TBWAGuvatrak, Coca-Cola, Radisson BLU Hotell Tallinn, DHL Estonia, Rimi Eesti ja Boehringer Ingelheim Eesti filiaal.

„HIV mõjutab viimastel aastatel just kõige töövõimelisema eas olevat elanikkonda ja seetõttu on tema majanduslik kahju väga suur. HIV-epideemia peatamise üheks suurimaks takistuseks Eestis on saamas ühiskonnas leviv HIV-temaatika häbimärgistamine. Seetõttu on mul väga hea meel, et koalitsiooniga liitub meediaseire ettevõte, kelle võimuses on jälgida põhjalikult HIV-temaatika käsitlemist ühiskonnas ja pakkuda koalitsioonile seeläbi suuremat võimekust omapoolse panuse andmiseks stigma ja diskrimineerimise vähendamisel,” kommenteeris Keit Fomotškin.

Koalitsiooni „Ettevõtted HIV vastu“ puhul on tegemist ainsa koalitsiooniga Eestis, kes kaasab tööandjaid aktiivselt HIV-epideemia leevendamisse ning keskendab ennetustöö aktiivsele tööealisele elanikkonnale.

Meediuse juhatuse liige Annele Aerikkala leiab, et kuna valdav enamus HIV-i nakatunuid on oma parimas tööeas, siis võiksid just ettevõtted osaleda HIV-teemalises haridus- ja teavitustöös. Aerikkala sõnul usutakse kogu Meediuse kollektiivis, et teadmises peitub jõud. “Kuna Meediusel on info kogumises pikaajaline kogemus, siis usume, et saame koalitsioonile olla abiks HIV-temaatika käsitlemisel,” ütles Aerikkala.

Loe edasi http://www.bioneer.ee/eluviis/sots/aid-12448/HIV-ennetusse-panustavate-ettev%C3%B5tete-ring-laienes-taas