P07122020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Üürniku leidmise lihtsustamine

Et esitleda oma üüripinna parimaid külgi kõige tugevamalt ning leidmaks muretuimat üürniku soovitame järgida viit alljärgnevat nõuannet.  

1. Hinda oma üüripinda

Oma üüritava kinnisvara esialgne hindamine on esimene samm, mida üks üürileandja tegema peab. Käige läbi iga sentimeeter oma kinnistust ja koostage nimekiri kõigest, mis vajab remonti või puhastust. Parimad üürnikud on need, kes hoolivad Teie varast.

Kuna esialgsed muljed on suure tähtsusega ning kujundavad selgesti Teie kliendi arvamust, ärge tehke oma esitlust ülekäe. Pöörake tähelepanu detailidele ja näidake, et hoolite oma korterist või majast.

Välised detalilid – kas eelmisest üürijast on midagi maha jäänud? Kas hoovi muru on niidetud, rehitsetud või lumi teedelt lükatud? Millises seisus on vihmaveerennid, aed ja maja väline värvikord? Aeg, mille kulutate oma kinnistu välimuse parandamisele tasub kiirest ära muretute üürnike leidmisel.

Sisedetailid – kontrollige järgmisi:

  • Küttesüsteem ja selle filtrid
  • Kahjustatud seinad ja põrandad
  • Suitsuandurid
  • Lambipirnid
  • Muud seadmed

 

2.Puhastage seni, kuni kõik läigib

Üks parimaid viise oma korteri vöi maja välimuse värskendamiseks on osta uued vaibad ning värvida seinad uuesti üle. Kui aga sellised kulutused on ülejõu käivad soovitame pesta kõik pinnad(ka seinad) puhtaks ning katke pintsliga värvikahjustused seintel.

Kuna rendieelne puhastustöö võib olla väga aeganõudev, kaaluge puhastusfirma palkamist. Lisaks sellele, et need inimesed on harjunud iga peenematki pragu puhastama, annavad nad garantii, mis tähendab, et ebatäiuse leidmisel piisab probleemi lahendamiseks lihtsast telefonikõnest.  

3. Kas „lavastada“ või mitte?

Otsustage, kas soovite mõningate mööbliesemetega luua olukord, kus uus üüriline suudaks ette kujutada enda mööblit Teie tubades. Kuigi võite selliselt luua olukorra, kus üüriline tõesti tunneb juba tuppa astudes end koduselt, pidage meeles, et inimeste maitsed võivad erineda väga kardinaalselt. Võib-olla tunneb huviline end Teie mööblit nähes võõralt ning selle tõttu jätab Teiega peale ebameeldivat esmamuljet hüvasti.

Kindlasti on selliste tegemiste puhul abiks konsulteerimine sisekujundajaga. Kui Teie tutvusringkonnas ei ole sellise elukutse esindajaid, võite pöörduda mõne firma poole, kelle abil saate muuta oma kinnistu võimalikult neutraalseks ning kutsuvaks.  

4. Tundke oma rendipinda

Esitlemiseks soovitame eelnevalt kirja panna punktid, mida soovite oma kinnistu juures rõhutada. Näiteks uued vaibad, professionaalide poolt tehtud haljastustööd, rendihinna sisse kuuluvad kommunaaltasud, lähedus bussipeatustele ja kauplustele, turvaelemendid ja vaade. Misiganes elemente peate teistele oluliseks, nimetage neid.  

5. Olge valmistunud

Enne kohtumist vaadake üle kõik nurgatagused ja kapipõhjad. Pöörake erilist tähelepanu kohtadele, mis esmapilgul peidetuna võivad tunduda. Konditsioneeri olemasolul üritage toatemperatuur mugavaks muuta ning kardinate abil vaatele tähelepanu pöörama.

Hoovi olemasolul mainige selle hüvesid. Jalutage üürnikuga hoovis, see annab neile võimaluse tunda omanditunnet ning kindlasti suurendab nende huvi Teie kinnistu vastu. Vahetevahel viib hea üürniku ja omaniku suhe peale koostööd olukorrani, kus üürnik ostab lõpuks korteri või maja ära.

Hoidke vastavad lepingud käepärast ning veenduge, et olete lepingu sisu seletamiseks piisavalt pädev. Samuti on mõistlik end enne kurssi viia teemadel, milles võib üürnikul küsimusi tekkida(nt tehnilised ja juriidilised küsimused).

Teie eesmärk on leida võimalikult probleemivaba ja õigeaegselt tasuvat klienti. Eelnevatele punktidele piisavalt tähelepanu pöörates võite olla kindel, et leiate sellise inimese kerge vaevaga.