L08242019

Last updateP, 20 Jan 2019 8pm

Artiklid

Millised tööriistad on koduse nokitseja jaoks asendamatud?

Uskumatu, aga ka tänasel nutiajastul on inimesi, kelle jaoks pole hobiks ninapidi arvutis istumine ning kes leiavad rohkem põnevust sellest, kui oma kätega ise midagi teha. Mis võiksid aga olla tööriistad, mida sellisel nokitsejal vaja läheb?

Vajalikud tööriistad aias

Selleks, et rohelusega oma ellu rõõmu tuua, ei ole vaja mitme hektari suurust maalappi, piisab ka väiksemast aiast. Olenemata suurusest on aga vajalikud erinevad aiatööriistad. Kindlasti läheb vaja selliseid tuttavaid tööriistu nagu kõblas, reha ja labidas. Suuremas aias on abiks korralik aiakäru, et komposti, mulda, kokkurehitsetud lehti ning muudki ilma suurema vaevata ühest kohast teise liigutada. Peenarderohkes aias on aga kindlasti vaja osta voolik ja pihustid, et kõik taimed kergelt kastetud saaksid.

Kui aia juurde kuuluvad ka puud, on vaja mõelda sellele, kuidas puude eest hoolt kanda. Oksakäärid ja oksatangid on abiks, et kevadise hoolduslõikusega puude võrale õige kuju anda. Teleskoop oksalõikurid tulevad appi siis, kui on vaja ulatuda ka kõrgemal kasvavate oksteni. Aia eest hoolitsemine võtab oma aja, ent korralikult hooldatud puud, põõsad ja taimed on iga rohenäpu uhkuseks!

Asendamatud tööriistad garaažis

Kuigi tänapäevased autod viiakse pigem remonditöökotta kui et hakatakse kodus ise parandama, ei ole tööriistad garaažidest sugugi kadunud. Kelle jaoks on tehnika tõeliseks kireks, leiab kindlasti midagi, mille kallal nikerdada ja selle jaoks on vaja ka korralike tööriistu.

Kui mingil põhjusel ei ole garaažis majapidamiselektrit, on peaaegu kõikide teiste tööriistade kasutamiseks vajalik korralik generaator. Väiksemat generaatorit saab ka mugavalt liigutada, nii et suvilasse puhkusele minnes, saab hobi endaga kaasa võtta.

Garaaž on heaks kohaks ka selleks, et mahutada teisi vajalikke tööriistu, mida kasutada kas majas sees või aias tegutsemiseks. Ruumi ning raha kokkuhoidmiseks tasub osta tööriistu, mida saab kasutada mitme ülesande täitmisel. Erinevate lisatarvikutega akutrell on palju paindlikum töövahend kui üks kruvikeeraja. Kompressor, millega saab nii kummimadratsit täita kui ka värvimisel kasutada, on suuremaks abiks kui suruõhutööriistad, mis on mõeldud ainult üheks otstarbeks.

Tööriistad tubaseks kasutamiseks

Tööriistakomplekt osutub vajalikuks igas majapidamises. Akutööriistad võib garaažist igal hetkel majja tuua, kui on vaja midagi puurida, ent väike aga korralik tööriistakomplekt võiks ka toas olemas olla. See garanteerib, et kui on vaja mõni nael seina lüüa või riiuli parandamisel kruvikeerajat kasutada, pole vaja seda garaaži otsima minna ja mõelda, et kuidas küll mootoriõlist lahti saada, et see riiulit ära ei määriks.

Lisaks kvaliteetsele tööriistakomplektile võiks kodusele tööriistariiulile lisada ka mõõdulindi, mis leiab alati kasutust. Kvaliteetne haamer on veel üks tööriist ning sellele seltsi tellitav võti, mille suurust saab sättida vastavalt mutrite suurusele. Riiulinurgas võiks leiduda ka näpitstangid, mida kasutada olukordades, kus enda jõust puudu jääb.

Ja lõpetuseks tasub üle rõhutada organiseerimise ja sorteerimise olulisus. Ka maailma kalleim tööriistakomplekt ei ole abiks, kui pärast esimest kasutuskorda on kõik osad laiali ning järgmisel korral tuleb kulutada tund aega, et vajalik üles leida. Kõik poldid, mutrid, seibid ja naelad võiks vastavalt suurusele ja tüübile ära jaotada ning ühes kindlas kohas hoida. Selliselt lähenedes saab võtta oma tööriistadest maksimumi ning need kestavad pikki aastaid.