E03082021

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Talveriiete hoiustamine

riiete_hoiustaminePärast külmade taandumist ja lume sulamist on aeg hakata mõtlema talveriiete hoiustamisele. Kampsunid, mantlid, mütsid ja kindad tuleb korralikult hoiustada ning teha ruumi suvistele riietele. Enne riiete hoiustamist tuleks aga teha mõned ettevalmistused, mida järgnevalt vaatamegi.

1. Peske riided enne kappi pakkimist puhtaks. Nii väldite olukorda, kus külma aja saabudes on riided koppinud lõhnaga. Puhaste kudumite puhul on ka koiliblikate kahjustuste tõenäosus väiksem.

2. Riiete pikaajaliseks hoiustamiseks võite kasutada plastmassist hoiukarpe. Lühiajaliseks hoiustamiseks sobivad ka pappkarbid.

3. Koiliblikate tõrjeks võite kasutada kõiksuguseid lõhnavaid asju nagu lavendel, eukalüpt, kohvioad ja sidrunikoored. Pange need lihtsalt hoiustatavate asjadega ühte karpi või kappi.

4. Ärge hoiustage kampsuneid ja muid kudumeid riidepuul. Esemed võivad nii välja venida. Selle asemel voltige riided korralikult kokku ning pange hoiukarpi või riiulisse. Ladustage selliselt, et raskemad esemed oleksid allpool ning kergemad peal. Ärge pakkige väga tihedalt, sest sellisel juhul ei saa õhk esemete vahel korralikult liikuda.

5. Kui kasutate hoiustamiseks riidepuid, siis ärge pange ühele riidepuule rohkem kui üks ese. Nii väldite riiete kortsumist ja vormikaotust. Võimalusel hoia mantleid, jopesid, kleite ja ülikondasid riiete kaitsekotis.

6. Korralik hoiuruum on järgmine: puhas, jahe, pime ja kuiv. Oluline on tagada kõik neli hoiutingimust. Puhastage hoiuruum enne riiete hoiustamist ning vältige ruumi ülekütmist. Pimedad hoiutingimused väldivad riiete värvi peegeldumist ning kuivad hoiutingimused riiete kopitamist.