K12122018

Last updateN, 11 Okt 2018 7pm

Viis põhjust veeta järgmine puhkus just Eestis

Tööpäev kontoris

Puhkus - kas pole mitte tähendusega sõna? Missugust puhkust kujutad endale ette Sina? Kas see toimub Eestis või välismaal? Kui pikk see on? Oled juba seltskonnale mõelnud, või lähed üksinda rahu ja vaikust, ehk seiklusigi otsima? Kas ööbiksid turvalises hotellis või telgiksid?

Toome siin välja viis põhjust puhkamiseks just Eestis.

Toiduelamused

Selleks, et saada osa maailma köögist, pole üldse vaja minna kaugele. Kui sind isutab täna Hiina, India või hoopis Gruusia köök, siis leiab tasemel kohti ka siinsamas kodumaal. Kui aga rahvusköök ei ole see kõige olulisem punkt, siis on Eestis ka tipptasemel restorane, mis pakuvad tõeliselt vingeid maitseelamusi.

 

Võrguühendus igal pool

Kuigi juba jõuavad meile vaikselt järgi ka teised riigid, on Eesti siiski tasuta võrguühenduse lipulaev. Ei ole vaja muretseda, et vajalikul hetkel jääb kaart lugemata või otsing tegemata, sest suure tõenäosusega on wifi ja internet lähedal olemas.

 

Pole keelebarjääri

Välismaal olles on tihti nii, et kommunikatsiooniks kohalikega on vaja käte ja jalgade abi. Kui aga puhkad kodumaal, siis  saavad sinust kõik õigesti aru. Siinkohal leidub kindlasti mõningaid erandeid, aga tõenäosus on siiski suurem, et keelebarjääri tõttu ei teki ebamugavaid olukordi.

 

Eesti saared

Kui aga hinges on ikkagi soov natuke välismaal olemise tunnet kogeda, siis sobib selleks hästi mõne saare külastus. Ette tuleb võtta praamisõit, mis pole mandriinimesele mitte just kõige igapäevasem tegevus. Lisaks on saartel täitsa omamoodi elu, kõik kulgeb kuidagi rahulikumalt ja vaadata on seal ka nii mõndagi.

Küsides näiteks: "Mida teha Saaremaal?", on võimalik tegevustega sisustada vähemalt pikem nädalavahetus. Või isegi mitu.

 

Elamusi ei pea kaugelt otsima

Puhkusel olles võetakse tihti ette erinevaid seiklusi, kuid ka Eestis leiab närvekõditavaid kogemusi. Olgu selleks siis tiibvarjuga lendamine, veesuusatamine või mõni muu huvipakkuv elamus, siinsamas kodu lähedal on huvitavad võimalused olemas igal aastaajal.