K11142018

Last updateN, 11 Okt 2018 7pm

Näpunäiteid laminaatparketi hoolduseks

Tööpäev kontoris

Laminaatparkett on koju igati praktiline põrandakattematerjal. Parketti paigaldada on suhteliselt lihtne ja kiire töö, ka on sellest materjalist lihtne hooldada ning lihtne paigaldada. Lisaks on laminaadiga kaetud põrand ka soodne, võrreldes naturaalse puitparketiga.

Lisaväärtust annab sellele materjalile juurde ka tugev vastupanu kulumisele ning pleekimisele. Siiski vajab ka laminaadiga kaetud põrand hooldust ja kaitset osakeste eest, mis võivad seda kriimustada. Suurimad ohu allikad on siinkohal liivaterad ja graniitkillustiku tükikesed, mis talvel tänavalt ja eluruumidesse jõuavad.

Toome selles artiklis välja praktilised näpunäited laminaatparketiga kaetud põrandate hooldamiseks, et põrandad püsiksid aastaid ilusad.

Laminaadiga kaetud esikusse kuulub porimatt

Laminaat on materjalina lihtsasti hooldatav ning vastupidav, sest pinnastruktuuri omadused ei lase endasse siduda tolmu- ning mustuseosakesi.
Et vältida laminaadile tekkivaid kahjustusi, tasub esikusse paigaldada üks korralik porimatt. Maalehes ilmunud
artikkel porimattidest soovitab neid koju suisa kolme. Sellisel viisil toimides ei satu väikesed kivikesed jalatsitega parketile. Just jalatsitega esikusse kanduv vesi ning liiv ning kivikesed rikuvad laminaatparketti kõige enam. Kuna esikupõrand on suure kasutusaktiivsusega, siis tasub siin eriti hoolikas olla.

Kuivata vesi kiirelt

Nagu juba mainitud, ei talu see materjal suuremat niiskust ega vett. Lühikeseks ajaks parketipinnale sattunud vesi veel pinda ei riku, kuid tundideks põrandale laiutama jäänud veeloik tekitab pealmistele kihtidele silmnähtava ja juba märgatava kahju.

Hoolda niiske lapi ja tolmuimejaga
Laminaadist parketi hooldamine on lihtne ning pindade puhastamiseks sobib tavaline niiske lapp ja tolmuimeja. Soovitame põranda pesemise käigus laminaadile liiga suures koguses vett mitte kanda, sest mida kauem see niiskusest kuivab, seda suurem on tõenäosus, et laminaat hakkab niiskusest tursuma.

Laminaat ja hooldusvaha
Kauplustes on saadaval ka laminaatparketi hooldamiseks mõeldud vahad, kuid neid ma ei soovitaks kasutada sel lihtsal põhjusel: vahakiht hakkab imama endasse mustust ning selle puhastamiseks on tarvis kasutada rohkem vett kui vahakaitseta pinnase puhastamiseks. Selline põranda töötlemine tõstab ka laminaadi kahjustamise ohtu.

Mööblijalgadele vildid alla

Et vältida mööblijalgade tekitatud kahjustusi, siis soovitame paigaldada mööblijalgade alla vildid.

Originaalne lahendus on ideenurk.ee mõte kasutada vanu sokke mööbliviltidena. See võib nähtavate mööblijalgade korral huvitav lahendus olla, miks mitte proovida?

Ka viltidega mööblit liigutades tasub olla eriliselt hoolikas, ning eelnevalt põrand puhastada. Kui esikus asuvast heast porimatist on siiski liivaterake mööda pääsenud ja mööblivildi serva all, võib see kõva terakene põranda kriipida, kui toda koos vildiga edasi nihutatakse.

Parim mööbli liigutamise viis laminaatpõranda toas on tõstmine, mitte lohistamine. See soovitus kehtib tegelikult iga põrandakatte korral.

 

Ennekõike kasutades esikust piisava suurusega porimatti ja takistades kriimustavate osakeste liiklumist edasi tubade põrandatele, tagate enda põrandate hea seisukorra pikaks ajaks.

Ideid jagas Remondifirma.ee - korteri remonditööde tegija Tallinnas ja Tallinna lähedal.