N09242020

Last updateN, 31 Okt 2019 10am

Katusefermid teevad unistuste kodu ehitamise lihtsamaks ja soodsamaks!

Fermid

 

Oma unistuste kodu rajamine on pikk, keeruline ning konarlik teekond. Olenemata sellest, kui palju aega panustad eelnevale planeerimisele, tuleb reaalsel ehitusplatsil alati ette palju muudatusi. Muudatused võivad pahatihti protsessi aeglustada või koguni seisma jätta. Erinevaid detaile ja valikuid on lõputul hulgal. Selles artiklis me küll ei õpeta maja ehitamise kunsti algusest lõpuni, kuidproovime lihtsustada üht vägagi olulist valikut ning tutvustada teile uusi innovaatilisi meetodeid.

Kindlasti on üks olulisemaid ja keerulisemaid etappe maja ehitusel just katus - üldine stiil, materjal, ehitus ja paigaldus. Ühesõnaga läheb vaja lahendust kogu katuse “probleemile”. Traditsiooniliselt on väiksemat tüüpi majade katusestruktuuri paigaldusena kasutatud sariklahendust. Sariklahendusel paigutatakse katuse talad ja ehitatakse kogu struktuur ehitusplatsil kohapeal. See võib olla aga ebaefektiivne moodus suuremate hoonete puhul, mis vajavad sarikate kohapealseks ehituseks juba sisemisi kandvaid seinu. See omakorda suurendab ehituse kogumaksumust. Tänapäeval on juba väga levinud katusestruktuuride lahenduseks katusefermid. Katusefermid on tootja poolt juba eelnevalt valmis komplekteeritud puidust struktuurid, mis ehitusplatsil paigaldatakse terviklikult hoone katuseks.

 Fermid

Katusefermide paigaldus on soodsam kui sariklahendus!

Erinevatelt tootjatelt hinnapakkumist küsides selgub, et materjali kulu tuleb sarikkatuse lahenduse puhul soodsam. Hinna ajab sel puhul aga kõrgeks kohapealsed ehituskulud. Katusefermide hind tuleb üldkokkuvõttes soodsam just tänu madalale paigalduskulule. Pikaajaline fermide ehituse japaigaldusega tegelev ettevõte freimans.com andmetel on hinna vahe küllaltki märkimisväärne. Soetades paigalduse, transpordi ning fermid Freimansist tuleb 15x8 m (160m2) hoone katuse hind ligi 300€ soodsam kui sarikkatuse oma.

 Fermid

Puhtam ja ressursisäästlikum töö

Platsil kohapeal on katuse ehitamise protsess kindlasti mugavam kui kasutada puitfermi meetodit. Nagu eelnevalt mainitud, on fermid juba eelnevalt struktuuriks valmis ehitatud ning kohapeal on vajalik vaid paigaldus. Sellise lahenduse kasutamisel on kohapeal ehitusmaterjali hoiustamise vajadus minimaalne. Samuti tekitab see meetod vähem müra ning ehitusprügi.

 Fermid

Kvaliteetne teenus

Et leida endale just sobivaim teenusepakkuja, tasub kindlasti teha eelnevalt uurimustööd. Tasuks end kurssi viia kasutatavate materjalidega, teenusepakkuja porfoolioga, tasub uurida referentse klientidelt ning teha kindlaks, kas tootjal on kvaliteeti tagav sertifikaat. Kindlasti on füüsilise töö kõrval sama oluline, kuidas firma kliendiga suhtleb. Koostööpartnerluse korral on tähtis tihe, arusaadav ja professionaalne side.

Loodame, et andsime teile uusi mõtteid ja ideid oma unistuste projekti elluviimisel.