E03182019

Last updateP, 20 Jan 2019 8pm

Põranda õlitamine ja vahatamine

Iga pere korraldab oma koduse koristamist omamoodi. Kas on näiteks laupäev tihe kraamimispäev, kus terve pere on ametis sellega, et viimnegi lapike saaks puhtaks nühitud ja igast nurgast tolm ära pühitud. Või koristatakse jooksvalt läbi nädala, üks asi korraga ja kodu saab samamoodi puhtaks ja korda. Olenemata aga koristustraditsioonidest, läheb vaja ka professionaalide abi ja nõuandeid.

Vaja on rohkemat kui tolmuimeja ja märg lapp

Põrandapuhastuse juures võib mõelda, et piisab tolmuimejaga põranda ületõmbamisest ning ehk ka märja lapiga ülekäimisest. Põranda pikaajaliseks säilimiseks on tähtis seda hooldada. Koristusfirma jaoks ei ole probleemiks igasugusest materjalist põrandakatete eest hoolt kandmine ning kindlasti ka nippide jagamine, mida põranda eluiga silmas pidades ette võtta ja mida vältida.

Puitpõranda omanikele on kindlasti tuttavaks teemaks põranda õlitamine ja vahatamine. Soovitud tulemused nõuab teadlikku valikut. See, et sõbra kodus näeb vahatatud põrand suurepärane välja, ei pruugi tähendada, et sama valik on sinu kodu jaoks. Põranda vahatamine sobib ideaalselt pindadele, mis nõuavad väheke suuremat kulumiskindlust. Eeliseks on ka see, et kahjustada saanud kohtade hooldamiseks ei ole vaja ette võtta terve põranda hooldust, vaid saab teha just selle jupi, mida vaja.

Lisaks puitpõrandale on vahatamine kasutusel ka PVC- ja linoleumpõrandate korral. Vahatamine ei sobi küll ruumi, kus on väga niiske, sest sellisel juhul võib vahatamine põranda libedaks muuta. Igal pool mujal aitab aga regulaarne põranda vahatamine kaitsta seda liigse kulumise eest ning tähendab seda, et sa ei pea hakkama tervet põrandat välja vahetama.

 

Regulaarne hooldus säilitab põranda välimust

Põranda õlitamine tähendab seda, et puitpõrandale ei teki lisakihti, nii et kui sinu jaoks on oluline just puidumuster, on õli ideaalne. Lisaks aitab põranda õlitamine muuta seda kulumis- ja veekindlaks. Sellele aitab kaasa ka iga põranda hooldusõlitamine.

Teine lugu on siis, kui põrandakatteks on vaibad. Olenemata sellest, kas vaibad võtavad enda alla vaid väikese osa toast või on vaipkattega kaetud kogu põrandapind, on vaipade keemiline puhastus kindlasti midagi, mis tasub oma koristusgraafikusse lisada. Vahet pole kui võimas tolmuimeja sul on –  üksnes tolmuimejaga ei saa vaipa kunagi piisavalt puhtaks.

Õnneks on koristusfirma üheks teenuseks ka vaibapuhastus. Puhastus võib toimuda nii sinu kodus, kui ka koristusfirma kontoris. Must ja määrdunud vaip võetakse kaasa ning tagasi tuues on see imeliselt värske ja puhas. Vaipade keemiline puhastus korra või kaks aastas aitab selgelt raha kokku hoida, sest korralik hooldus pikendab vaipade eluiga.

Võib öelda, et raha kokkuhoidmine ja põrandate hooldus käivad käsikäes. Vahet pole, milline põrandapind kodus on ja kui hoolega sa ise koristad, investeerimine professionaalsesse koristusteenusesse tasub kindlalt ära.