P02172019

Last updateP, 20 Jan 2019 8pm

Kontorite koristamine ja puhastus

Kontorisse koristusfirma palkamine võib tekitada mitmeid mõtteid ja küsimusi. Kui senini on koristusega tegelenud töötajad, võib nende poolt olla imestus, et kas nad ei saa siis niivõrd lihtsa tööga hakkama. Kui aga firmas on olnud eraldi koristaja ametikoht, võib tema olla pettunud, et enam tema töö ei sobi. Ja kuigi mõlemad mainitud variandid võivad edukalt toimida, on koristusfirma palkamisel head põhjused ning mis seal salata, ka selged eelised.

Iga töötaja teeb seda, millest ta parim on

Töötajate aja koristamiseks kasutamine, röövib aega nende päristöölt ja sellelt, mida nad tegema peaksid. Kui kontorite koristus saab tehtud ajal, mil kõik kodus on, lubab see töötajatel puhtas ja turvalises töökeskkonnas enda tegemistele keskenduda. Lisaks sellele ei ole puhastusteenused enam ammu lihtsalt märja lapiga põranda üle tõmbamine.

Koduse koristamisega saab igaüks hakkama, ent olenevalt töökohast võib kontorite koristus nõuda eriteadmisi teatud kemikaalide ja puhastusvahendite kohta ja seda, mis pinnal mida võib kasutada. Valete vahendite – ja ka puhastusvõtete – kasutamine võib hoolimata parimatest kavatsustest lõppeda paraja katastroofiga. Firma, mille erialaks ongi koristusteenused, saab garanteerida, et sellist apsakat ei juhtu. Kokkuvõttes säästab see ettevõttele korralikult raha.

Koristusettevõte pakub täpselt seda, mida vajad

Üks kindel oma koristaja võib olla mugav lahendus ja läbi aastate on paljud firmad just seda varianti kasutanud. Koristusteenus võiks aga mõtetest läbi käia – ehk oleks selle sissetellimine hea otsus. Siis ei ole vaja enam muretseda koristustarvikute või töötaja palkamisega seotud lisakulude pärast. Enam pole vaja mõelda ka sellele, mida teha siis, kui koristaja haigestub. Uue oskustega koristaja otsimine ajutiseks tööks võib päris keeruliseks osutuda. Koristusfirma jaoks ei ole see aga murekohaks, sest neil on vastavad inimesed juba tööle palgatud.

Enamik koristusfirmasid pakuvad ka võimalust teenuseid kombineerida või vahetada. See tähendab, et kui teha on vaja suurpuhastus ja tavakoristajal läheb vaja abikäsi, pole vaja teha midagi enamat, kui oma teenusepakkujale – näiteks SPS puhastusteenused ja kinnisvarahooldus – sellest teada anda.

Kuna koristusfirmadele on oluline turul konkurentsis püsida, kannavad nad hoolt selle eest, et nende poolt oleks pakutud nii koristusteenused Tallinnas kui ka mujal Eestis, et kasutusel oleksid kõige uuemad tehnoloogiad, hästi toimivad puhastusvahendid ning et töötajad oleksid ajakohaselt koolitatud.

Üksikul koristajal võib mõne kallima töövahendi soetamine liigagi kalliks osutuda, eriti kui seda ei kasutata igal koristuskorral. Firma jaoks ei ole see probleemiks. See tähendab, et koristusfirmalt võib tellida väga erinevaid töid. Vahet pole, kas vajalikuks osutub akende pesemine või kinnisvarahooldus, ettevõte kelle jaoks kontorite puhastus on igapäevane leivateenimine, tuleb sellega toime.